OFICJALNIE: Harry Wilson opuścił Liverpool

OFICJALNIE: Harry Wilson opuścił Liverpool fot. Influential Photography / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Cardiff City | Liverpool

Liverpool potwierdził rozstanie z Harrym Wilsonem, który najbliższe miesiące spędzi w Cardiff City.

Zważywszy na przyszłoroczne mistrzostwa Europy, nadrzędnym celem dla 23-latka są regularne występy, a tych jak na razie „The Reds” nie mogą mu zapewnić. W związku z tym, po rozmowach obu stron, zapadła decyzja o wysłaniu gracza na następne wypożyczenie.

Pierwotnie miał on kontynuować występy w Premier League, co było mu dane podczas przygody z Bournemouth. To oferowało chociażby Burnley, ale kluby nie doszły do porozumienia.

W efekcie Walijczyk oraz Liverpool musieli wybierać spośród propozycji nadesłanych z Championship. Grono zainteresowanych ekip było całkiem spore, a znalazły się w nim m.in. Norwich City, Derby County czy Swansea City. Finalnie konsensus został wypracowany z Cardiff City.

To pozwala nominalnemu prawoskrzydłowemu na powrót do ojczyzny, w której postara się jak najlepiej przygotować do swojego pierwszego turnieju w karierze. Jednocześnie mistrz Anglii bez problemu będzie mógł kontrolować jego rozwój w rozgrywkach sytuowanych szczebel niżej od angielskiej ekstraklasy.

Harry Wilson został wypożyczony do 30 czerwca 2021 roku, a w umowie obu stron nie znalazła się żadna opcja ewentualnego wykupu. To świadczy o dalszej wierze „The Reds” w osiągnięcie sukcesu utalentowanego piłkarza na Anfield, który nie tak dawno zanotował swój premierowy występ w pierwszej drużynie.

„The Bluebirds” w poprzedniej kampanii zajęli piąte miejsce w tabeli ligowej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków: Rafał Boguski po sezonie odejdzie z „Białej Gwiazdy” Wisła Kraków: Rafał Boguski po sezonie odejdzie z „Białej Gwiazdy” Mistrzostwa Europy: Wstępna kadra Węgier [OFICJALNIE] Mistrzostwa Europy: Wstępna kadra Węgier [OFICJALNIE] Juventus: Szczęsny czy Donnarumma? Sprawdzamy, czy zmiana jest dla „Bianconerich” korzystna Juventus: Szczęsny czy Donnarumma? Sprawdzamy, czy zmiana jest dla „Bianconerich” korzystna Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy