OFICJALNIE: Harry Winks po 20 latach opuścił Tottenham Hotspur. Klub ujawnił warunki przeprowadzki

OFICJALNIE: Harry Winks po 20 latach opuścił Tottenham Hotspur. Klub ujawnił warunki przeprowadzki fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Tottenham Hotspur | Sampdoria

Tottenham Hotspur poinformował o rozstaniu ze swoim wychowankiem. Harry Winks wylądował w Sampdorii.

Defensywny lub środkowy pomocnik nie znajdował się w planach Antonio Conte i został niejako zmuszony do opuszczenia klubu, z którym był związany od 2002 roku.

Przez 20 lat przeszedł od trampkarza, przez juniora, aż w połowie 2016 roku awansował do pierwszego zespołu. Doszło do tego, gdy na ławce menedżerskiej zasiadał Mauricio Pochettino.

Argentyńczyk bardzo cenił Anglika, a w kampanii 2018/2019 dał mu nawet zagrać od pierwszej minuty w meczu finałowym Ligi Mistrzów.

Początkowo José Mourinho także lubił stawiać na Harry’ego Winksa, lecz w pewnej chwili Portugalczyk postanowił przetestować inne możliwości, a gracz środka pola został zepchnięty na ławkę rezerwowych.

W poprzednim sezonie były momenty, że i Antonio Conte otaczał zaufaniem dziesięciokrotnego reprezentanta „Synów Albionu”.

Finalnie Włoch podjął decyzję o rozstaniu, co właśnie ma miejsce.

Winks po raz pierwszy w karierze opuścił Anglię i będzie występował w Serie A.

Jego angaż ogłosiła Sampdoria. Operacja odbyła się na mocy wypożyczenia z opcją kupna, co do tej pory było trzymane w tajemnicy.

26-latek jak dotąd w trykocie „Kogutów” uzbierał 203 występy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Juventus chce polskiego bramkarza. Letni transfer na horyzoncie Juventus chce polskiego bramkarza. Letni transfer na horyzoncie Zbigniew Boniek zachwycony kadrowiczem. „Ani Jan Bednarek, ani Jakub Kiwior tego nie mają” Zbigniew Boniek zachwycony kadrowiczem. „Ani Jan Bednarek, ani Jakub Kiwior tego nie mają” Real Madryt zaskoczony decyzją Brahima Diaza. Klub i piłkarz mają odmienny plan na przyszłość Real Madryt zaskoczony decyzją Brahima Diaza. Klub i piłkarz mają odmienny plan na przyszłość Piotr Zieliński przekonany. Przyszłość Polaka się wyjaśnia Piotr Zieliński przekonany. Przyszłość Polaka się wyjaśnia Zinédine Zidane z niespodziewanym kierunkiem powrotu na ławkę trenerską? „Jest na krótkiej liście” Zinédine Zidane z niespodziewanym kierunkiem powrotu na ławkę trenerską? „Jest na krótkiej liście” Roberto Firmino z niespodziewaną kierunkiem transferu? Musiałby opuścić Premier League Roberto Firmino z niespodziewaną kierunkiem transferu? Musiałby opuścić Premier League Real Madryt: To on zastąpi Carlo Ancelottiego? „Jest na pole position” Real Madryt: To on zastąpi Carlo Ancelottiego? „Jest na pole position”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy