OFICJALNIE: Harvey Elliott z Liverpoolu zawieszony za... wyśmiewanie się z Harry'ego Kane'a

OFICJALNIE: Harvey Elliott z Liverpoolu zawieszony za... wyśmiewanie się z Harry'ego Kane'a fot. Liverpool FC
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: FA I BBC

16-letni Harvey Elliott z Liverpoolu został zawieszony na dwa tygodnie przez angielską federację.

To efekt nagrania wideo, które pojawiło się w sieci po czerwcowym finale Ligi Mistrzów, w którym „The Reds” wygrali z Tottenhamem (2:0). Młody zawodnik naśladował na nim Harry’ego Kane’a, wyśmiewając się z napastnika „Kogutów”.

Utalentowany skrzydłowy przeprosił już za swoje zachowanie. „Jest mi naprawdę przykro. To nagranie nie pokazuje tego, kim jestem i jak mnie wychowano. Wiem, że moje zachowanie było niedojrzałe i bezsensowne. Chciałbym za to z całego serca przeprosić” - przyznał Elliott.

Tak czy siak został on ukarany. Angielska federacja poinformowała o jego zawieszeniu na 14 dni, do 24 października włącznie. Do tego Elliott będzie musiał zapłacić 350 funtów grzywny i przejść kurs edukacyjny.

Elliott trafił do Liverpoolu latem. Wcześniej szkolił się w Fulham, w barwach którego został najmłodszym debiutantem w historii Premier League (16 lat i 30 dni).

Atakujący zanotował na razie jeden występ w pierwszej drużynie „The Reds”.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Czołowe kluby piłkarskie świata pomagają w poszukiwaniu zaginionych dzieci i nastolatków Czołowe kluby piłkarskie świata pomagają w poszukiwaniu zaginionych dzieci i nastolatków Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda OFICJALNIE: Malwina Smarzek-Godek w Novarze OFICJALNIE: Malwina Smarzek-Godek w Novarze Bundesliga: Borussia Dortmund - Bayern Monachium, czyli der Klassiker [przewidywane składy, kogo brakuje, gdzie oglądać] Bundesliga: Borussia Dortmund - Bayern Monachium, czyli der Klassiker [przewidywane składy, kogo brakuje, gdzie oglądać] Premier League: Benítez gotowy do wielkiego powrotu do Newcastle United. Ma już nawet plan na dwa transfery Premier League: Benítez gotowy do wielkiego powrotu do Newcastle United. Ma już nawet plan na dwa transfery

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy