OFICJALNIE: Hernán Crespo objął 14-krotnego mistrza kraju

2023-11-09 10:52:41; Aktualizacja: 7 miesięcy temu
OFICJALNIE: Hernán Crespo objął 14-krotnego mistrza kraju Fot. Ruben Chiri | Sao Paulo
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Al-Ain FC

Po niecałym miesiącu bezrobocia Hernán Crespo znalazł nowe miejsce w roli trenera. Od teraz będzie odpowiadał za wyniki w Al-Ain FC.

Emiracki klub poinformował drogą mediów społecznościowych, że udało się osiągnąć przedwstępne porozumienie z Argentyńczykiem, który w nadchodzących dniach ma przybyć do kraju celem dopięcia wszelkich niezbędnych formalności koniecznych do złożenia podpisu na umowie.

Okres współpracy zostanie podany do publicznej wiadomości w późniejszym terminie.

Tym samym 48-latek z włoskim paszportem zastąpił na stanowisku Alfreda Schreudera, z którym „Al-Zaeem” rozwiązali kontrakt za obopólnym porozumieniem nie przez wyniki (te były bardzo dobre; osiem zwycięstw w ostatnich dziesięciu meczach), a w związku z „nieporozumieniami na płaszczyźnie instytucjonalnej”.

Crespo doskonale zna klimat Bliskiego Wschodu. Przez około półtora roku sprawował funkcję opiekuna w katarskim Al-Duhail, z którym w jednym sezonie wywalczył mistrzostwo, Puchar Ligi oraz krajowy puchar.

Zespół znajduje się w bardzo dobrym położeniu. Dotychczas wygrał wszystkie mecze w fazie grupowej Azjatyckiej Ligi Mistrzów, a na własnym podwórku plasuje się na trzecim miejscu, tracąc tylko dwa punkty do liderującego Al-Wasl.

Życiorys emerytowanego napastnika wypełnia się także pobytami w São Paulo, Defensa y Justicia, CA Banfield, Modenie i młodzieżówce Parmy.

Przez krótki okres wywiązywał się również z obowiązków jako wiceprezes „Crociatich”.