OFICJALNIE: Hit w Azji. Júnior Negrão wylądował w Chinese Super League

OFICJALNIE: Hit w Azji. Júnior Negrão wylądował w Chinese Super League
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Changchun Yatai

34-letni Júnior Negrão doczekał się prawdopodobnie ostatniego dużego kontraktu w profesjonalnej karierze. Brazylijczyk związał się z chińskim Changchun Yatai.

Już od kilku tygodni było wiadomo, że w 2020 roku skończyła się przygoda niezwykle doświadczonego zawodnika z Ulsan Hyundai. W Korei Południowej sięgnął on między innymi po trofeum Azjatyckiej Ligi Mistrzów.

Jego łączny bilans w Ulsan to 84 bramki i dziewięć asyst w 125 spotkaniach.

Negrão, przenosząc się do Chinese Super League, zaliczy kolejną ligę w Azji, bo wcześniej występował też w Tajlandii.

W Europie przebywał krótko - zaprezentował się z niezłej strony na wypożyczeniach do belgijskiego Germinalu Beerschot (2010/2011) i szwajcarskiego Lausanne-Sport (2011/2012), jednak nie na tyle dobrze, by większy europejski klub zdecydował się na jego kupno.

W Yatai powinien stworzyć duet z również sprowadzonym tej zimy rodakiem - Erikiem, dotychczas piłkarzem Palmeirasu, ale grającym już w Azji na wypożyczeniu do japońskiego Yokohama F. Marinos (mistrzostwo w 2019 roku). W kadrze drużyny znajduje się też bardziej znany w Europie, niegdyś w Ajaksie uważany za spory talent Richairo Živković.

Za rozgrywanie odpowiadać powinien trzeci Brazylijczyk Serginho, sprowadzony przed rokiem, wcześniej również odnoszący duże sukcesy na kontynencie azjatyckim - w barwach japońskiej Kashimy Antlers.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy