OFICJALNIE: Hwang Hee-chan w HSV

OFICJALNIE: Hwang Hee-chan w HSV fot.
Michał Flis
Źródło: Hamburger SV

Red Bull Salzburg zdecydował się posłać na wypożyczenie jednego ze swoich zawodników.

Pochodzący z Korei Południowej Hwang Hee-chan najbliższych kilkanaście miesięcy spędzi w barwach niemieckiego Hamburger SV, z którym podejmie się misji powrotu na boiska Bundesligi.

Sprowadzenie 22-latka w ostatnim dniu okienka transferowego wiąże się z kontuzją, jakiej doznał niedawno Jairo Samperio. Koreańczyk będzie zmuszony zastąpić sprowadzonego niedawno z Las Palmas zawodnika na skrzydle zespołu z Hamburga.

Wychowanek Pohang Steelers do Salzburga zawitał jeszcze jako nastolatek i po wcześniejszych występach w klubowych rezerwach, od dwóch sezonów był ważną postacią w szeregach mistrzów Austrii. 

Przez cztery sezony gry w Salzburgu Hwang w 86 spotkaniach skompletował 29 bramek.

Na oficjalną prezentację piłkarza w nowych barwach będziemy jednak musieli nieco poczekać. Hwang aktualnie przebywa bowiem w Indonezji, gdzie wraz z kolegami z reprezentacji olimpijskiej uczestniczy w Igrzyskach Azjatyckich. Koreańczycy udział w turnieju zakończyli zwycięstwem w finale z

HSV, które wiosną po raz pierwszy w historii spadło z Bundesligi, po trzech kolejkach zajmuje czwartą pozycję na drugim szczeblu rozgrywkowym w Niemczech.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy