OFICJALNIE: Interesująca wymiana w Serie A

OFICJALNIE: Interesująca wymiana w Serie A
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Fiorentina | Sassuolo

US Sassuolo oraz Fiorentina poinformowały wspólnie o wymianie dokonanej pomiędzy zespołami.

Zgodnie z komunikatami wydanymi przez obie strony, Fiorentina oddała na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu Khoumę Babacara do Sassuolo. W przeciwnym kierunku na zasadzie wypożyczenia powędrował natomiast Diego Falcinelli.

Babacar jest senegalskim napastnikiem, któremu w 2010 roku przepowiadano olbrzymią karierę. Od tamtej pory 24-latek nie zanotował wielkiego rozwoju, jednak z pewnością można go uznać za solidnego na poziomie Serie A napastnika. W dotychczasowej karierze zdobył dla „Fiołków” 39 trafień oraz 11 asyst w 128 oficjalnych spotkaniach.

Senegalczyk w swojej karierze przebywał już na zasadzie wypożyczenia w trzech zespołach, gdzie miał zdobywać doświadczenie wśród seniorów. Tym samym Babacar grał również dla Modeny, Padovy oraz Racingu Santander.

Do Fiorentiny dołączył Diego Falcinelli, który mimo tego, że jest starszy od Senegalczyka o dwa lata, nie może pochwalić się tak dużym doświadczeniem. W aktualnych rozgrywkach 26-latek zanotował zaledwie 2 bramki w 20 występach. Znacznie lepiej szło mu w poprzednim sezonie, gdy podczas wypożyczenia do Crotone strzelił 13 goli w 35 spotkaniach Serie A.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Arsenić wraca do Ekstraklasy OFICJALNIE: Arsenić wraca do Ekstraklasy Borussia Dortmund: Rose z obiecanymi wzmocnieniami dwóch pozycji. Szczegóły porozumienia Borussia Dortmund: Rose z obiecanymi wzmocnieniami dwóch pozycji. Szczegóły porozumienia OFICJALNIE: Yaya Sanogo podpisał kontrakt z nowym klubem. Wrócił do Anglii OFICJALNIE: Yaya Sanogo podpisał kontrakt z nowym klubem. Wrócił do Anglii Zagłębie Lubin ma nowego napastnika. Karol Podliński trafił do „Miedziowych” [OFICJALNIE] Zagłębie Lubin ma nowego napastnika. Karol Podliński trafił do „Miedziowych” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Luís Rocha zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Czas na Cracovię [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Luís Rocha zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Czas na Cracovię [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Szybko poszło. José Kanté niebawem w nowym klubie Legia Warszawa: Szybko poszło. José Kanté niebawem w nowym klubie Jamal Musiala, najmłodszy strzelec bramki dla Bayernu Monachium w Lidze Mistrzów, wybrał kadrę narodową Jamal Musiala, najmłodszy strzelec bramki dla Bayernu Monachium w Lidze Mistrzów, wybrał kadrę narodową

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy