OFICJALNIE: Ismaily, legenda Szachtara Donieck, znalazł nowy klub

OFICJALNIE: Ismaily, legenda Szachtara Donieck, znalazł nowy klub fot. Denys Rudenko / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: OSC Lille

Ismaily, który kilka dni temu rozwiązał za porozumieniem stron umowę z Szachtarem, znalazł nowy klub. 32-latek trafił do OSC Lille.

Ismaily Gonçalves dos Santos barw wspomnianego Szachtara bronił od 2013, gdy odszedł z portugalskiej SC Bragi. Brazylijczyk bardzo szybko stał się w ukraińskiej ekipie ważnym elementem składu, stanowiącym o sile defensywy.

Jego przygoda w Doniecku naznaczona była wielkimi sukcesami. 32-latek w koszulce „Pomarańczowo-Czarnych” sięgnął łącznie po 13 trofeów - sześć mistrzostw, cztery puchary i trzy Superpuchary kraju. Wszystko to na przestrzeni 228 spotkań.

Piękna przygoda Ismaily’ego w Szachtarze dobiegła jednak końca, gdyż ten w związku z nieustającymi działaniami Rosji na terenie Ukrainy zdecydował się rozwiązać swoją umowę w porozumieniu z klubem.

Tym samym 32-latek podążył drogą swoich rodaków (David Neres, Marcos Antônio, Fernando, Marquinhos Cipriano, Tetê, Dodô oraz Pedrinho), którzy wcześniej wykonali podobny krok. Ostatnim zawodnikiem z Kraju Kawy w kadrze Igora Jovicevicia pozostał stoper Marlon, który jednak sfinalizował wypożyczenie do Monzy.

Ismaily finalnie nowego pracodawcy nie szukał zbyt długo. Związał się roczną umową z reprezentantem francuskiej Ligue 1 – OSC Lille.

„Mastify” zawarły w kontrakcie opcję przedłużenia współpracy z doświadczonym defensorem o kolejne 12 miesięcy.

Tym samym mistrz Francji z kampanii 2020/2021 zakontraktował już sześciu piłkarzy w trwającym oknie, w tym jeszcze Rémy’ego Cabellę, Mohameda Bayo czy Jonasa Martina.

Znacznie ciekawszy ruch odbywa się do tej pory w przeciwną stronę. Lille pożegnało się przed sezonem ze Svenem Botmanem, Renato Sanchesem, Zekim Çelikiem, Burakiem Yılmazem i Domagojem Bradariciem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jakub Kiwior bez szans na zimowy transfer. „Żaden z piłkarzy nie odejdzie ze Spezii w styczniu” Jakub Kiwior bez szans na zimowy transfer. „Żaden z piłkarzy nie odejdzie ze Spezii w styczniu” Reprezentacja Polski: Nie będzie jednak premii za mundial?! „Być może było jakieś niezrozumienie z jednej albo z drugiej strony” Reprezentacja Polski: Nie będzie jednak premii za mundial?! „Być może było jakieś niezrozumienie z jednej albo z drugiej strony” Mistrzostwa Świata: Samuel Eto'o zaatakował fizycznie algierskiego youtubera [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Samuel Eto'o zaatakował fizycznie algierskiego youtubera [WIDEO] Reprezentacja Polski: PZPN otrzymał już wcześniej od rządu 50 milionów złotych na szkolenie Reprezentacja Polski: PZPN otrzymał już wcześniej od rządu 50 milionów złotych na szkolenie OFICJALNIE: Paulo Bento odchodzi z reprezentacji Korei Południowej. Czas na nową przygodę  OFICJALNIE: Paulo Bento odchodzi z reprezentacji Korei Południowej. Czas na nową przygodę  Joško Gvardiol na celowniku czterech potęg. Chorwat nie śpieszy się z transferem Joško Gvardiol na celowniku czterech potęg. Chorwat nie śpieszy się z transferem Luis Enrique może opuścić reprezentację Hiszpanii. Federacja znalazła ewentualnego następcę  Luis Enrique może opuścić reprezentację Hiszpanii. Federacja znalazła ewentualnego następcę 

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy