OFICJALNIE: Iwajło Petew, były trener Jagiellonii Białystok, poprowadzi kadrę Bośni i Hercegowiny

OFICJALNIE: Iwajło Petew, były trener Jagiellonii Białystok, poprowadzi kadrę Bośni i Hercegowiny fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: NFSBIH

Iwajło Petew został nowym selekcjonerem reprezentacji Bośni i Hercegowiny.

Bośniacka federacja potwierdziła dzisiaj nawiązanie współpracy z 45-letnim trenerem, który jeszcze kilka miesięcy temu pracował w Jagiellonii Białystok.

Petew prowadził zespół z Podlasia w drugiej części sezonu 2019/2020. „Jaga” rozegrała pod jego wodzą 17 meczów, notując w nich sześć zwycięstw, pięć remisów i sześć porażek. Finalnie białostoczanie zajęli ósme miejsce w tabeli Ekstraklasy.

Przed Jagiellonią Petew był zatrudniony w Łudogorcu Razgrad, AEL-u Limassol, Dinamie Zagrzeb, Omonii Nikozja oraz Al-Qadisiyah. W międzyczasie zaliczył również swoją pierwszą przygodę z piłką reprezentacyjną, prowadząc drużynę narodową Bułgarii.

Teraz czas na Bośnię i Hercegowinę. Zespół zajmuje obecnie 55. lokatę w rankingu FIFA. Bośniakom nie udało się awansować na rozpoczynające się w czerwcu Mistrzostwa Europy. W nadchodzących eliminacjach Mistrzostw Świata zmierzą się z Francją, Finlandią, Ukrainą oraz Kazachstanem.

Reprezentacja Polski: Paulo Sousa selekcjonerem kadry [OFICJALNIE]

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona: Ferran Reverter – kim jest prawa ręka Joana Laporty? FC Barcelona: Ferran Reverter – kim jest prawa ręka Joana Laporty? Heung-min Son i Harry Kane z rekordem Premier League. Przebili Alana Shearera i Chrisa Suttona Heung-min Son i Harry Kane z rekordem Premier League. Przebili Alana Shearera i Chrisa Suttona Manchester United: Sprzeczne informacje w sprawie Cavaniego Manchester United: Sprzeczne informacje w sprawie Cavaniego Rúben Amorim może zostać zawieszony nawet na SZEŚĆ lat. Sporting wydał ostre oświadczenie [OFICJALNIE] Rúben Amorim może zostać zawieszony nawet na SZEŚĆ lat. Sporting wydał ostre oświadczenie [OFICJALNIE] FC Barcelona: Victor Font ma żal do Xaviego FC Barcelona: Victor Font ma żal do Xaviego Reprezentacja Polski bez Lewandowskiego na mecz z Anglią?! Reprezentacja Polski bez Lewandowskiego na mecz z Anglią?! Złoty But: Robert Lewandowski nokautuje konkurencję. Przetasowania w czołówce Złoty But: Robert Lewandowski nokautuje konkurencję. Przetasowania w czołówce

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy