OFICJALNIE: Jacek Magiera skreślił dwóch piłkarzy Śląska Wrocław. Ich zabraknie w kadrze

2024-06-24 10:35:20; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
OFICJALNIE: Jacek Magiera skreślił dwóch piłkarzy Śląska Wrocław. Ich zabraknie w kadrze Fot. Dziurek / Shutterstock.com
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: Śląsk Wrocław

Śląsk Wrocław ogłosił kadrę na letni obóz przygotowawczy w austriackiej miejscowości Aigen im Muhlkreis. Decyzją trenera Jacka Magiery na zgrupowanie nie pojadą Patryk Klimala oraz Mikołaj Tudruj.

Ku zaskoczeniu wszystkich po fatalnym sezonie 2022/2023, kiedy Śląsk Wrocław zajął dopiero 15. miejsce w tabeli Ekstraklasy, a jego kibice do ostatniej kolejki drżeli o utrzymanie, ekipa dowodzona przez Jacka Magierę sięgnęła w minionych rozgrywkach po wicemistrzostwo Polski.

Tym samym „Wojskowi” uzyskali przepustkę na grę w eliminacjach do Ligi Konferencji. Przygodę z kwalifikacjami do europejskich pucharów rozpoczną 25 lipca. Wówczas po raz pierwszy zagrają z łotewskim Riga FC. Rewanż odbędzie się tydzień później na Tarczyński Arena.

Wcześniej wrocławianom przyjdzie jednak zainaugurować rozgrywki ligowe. 19 lipca podejmą na własnym obiekcie jednego z beniaminków, Lechię Gdańsk.

Do intensywnych tygodni, podczas których zespół dowodzony przez Jacka Magierę będzie rywalizował na dwóch frontach, piłkarze przygotują się w austriackim Aigen im Muhlkreis. Decyzją trenera na zgrupowanie nie pojadą Patryk Klimala oraz Mikołaj Tudruj. Ten pierwszy ma za sobą fatalną rundę wiosenną. W koszulce Śląska wciąż czeka na premierową bramkę.

Magiera zdecydował również, że wraz z resztą zespołu na obóz nie udadzą się Mateusz Cyrek i Oskar Gerstenstein. Wspomniana dwójka trenowała z pierwszą drużyną przez ostatnie dni w Karpaczu.

Zgrupowanie opuści także Bartosz Głogowski, który wciąż przechodzi rehabilitację. Podobnie sytuacja wygląda z Yehorem Matsenką oraz Oleksandrem Gavrylenką (zawodnik trenuje ze Śląskiem). Łukasza Bejgera czeka natomiast zabieg ortopedyczny.

***

Kadra Śląska Wrocław na zgrupowanie w Aigen im Muhlkreis (Austria):

Bramkarze:

Rafał Leszczyński, Tomas Loska, Hubert Śliczniak, Dominik Klint.

Obrońcy:

Krzysztof Kurowski, Łukasz Gerstenstein, Serafin Szota, Aleks Petkov, Simeon Petrov, Tommaso Guercio, Aleksander Paluszek.

Pomocnicy:

Aleksander Wołczek, Peter Pokorny, Simon Schierack, Patrick Olsen, Petr Schwarz, Jakub Jezierski, Filip Rejczyk, Piotr Samiec-Talar, Burak Ince, Matias Nahuel Leiva, Mateusz Żukowski.

Napastnicy:

Patryk Szwedzik, Junior Eyamba.