OFICJALNIE: Jack Grealish zmienia sponsora. Rekordowa umowa w historii brytyjskiej piłki

OFICJALNIE: Jack Grealish zmienia sponsora. Rekordowa umowa w historii brytyjskiej piłki fot. Marco Iacobucci Epp / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: The Telegraph | Puma | Jack Grealish [Instagram]

Jack Grealish, współpracujący do niedawna z Nike, stał się ambasadorem niemieckiej marki Puma. Przedsiębiorstwo chce uczynić z 27-latka jedną z głównych twarzy marki, stąd zaoferowało mu ogromny kontrakt.

Wielki transfer na rynku sponsorskim stał się faktem. Podpisanie umowy przez Jacka Grealisha z niemieckim gigantem branży sportowej zapowiadane było od kilku tygodni. Anglik nie ukrywał, że wkrótce do tego dojdzie, prezentując się na murawie w butach właśnie tej marki.

Wcześniej przez lata pomocnik Manchesteru City korzystał z obuwia głównego konkurenta Pumy - amerykańskiego przedsiębiorstwa Nike. Po wygaśnięciu kontraktu rozgorzała walka o podpis reprezentanta Anglii. Już wiadomo, kto ją wygrał.

Dla Pumy to ogromny sukces pod wieloma względami. Przede wszystkim triumf ten jest dużym policzkiem skierowanym w stronę konkurenta ze Stanów Zjednoczonych. Wojna między tymi dwiema stronami nasiliła się zdecydowanie w ostatnich latach, a jej kolejna bitwa dotyczy Viníciusa Júniora.

Po drugie wartość marketingowa Grealisha jest nieoceniona. Jego aparycja i wygląd pozwalają mu otrzymywać oferty od wielu domów mody, które również dostrzegły w nim spory potencjał. 

Jak podają angielskie media, 27-latek ma stać się głównym ambasadorem marki w Wielkiej Brytanii. To niezwykle ważna umowa dla Pumy, poszerzającej znacznie swe wpływy.

Bohater ponad 100-milionowego transferu do Manchesteru City z lata 2021 roku zostanie sowicie wynagrodzony za zmianę partnera. Według doniesień ten stanie się najlepiej opłacanym Brytyjczykiem w historii tego typu umów. Nieoficjalnie mówi się o kwocie 4,5 miliona euro za sezon.

„The Telegraph” jakiś czas temu informowało, że do tej pory Harry Kane i Gareth Bale cieszyli się najwyższymi kontraktami na poziomie niecałych czterech milionów funtów w skali roku. Popularne medium przekonuje, że obok Neymara Grealish to obecnie najważniejszy piłkarz w stajni Pumy.

- Chcemy, aby Jack stał się jedną z ważnych twarzy marki w piłce nożnej i kulturze. Jego pozycja otwiera możliwości współpracy z wieloma naszymi inicjatywami modowymi i współpracy z nim na przestrzeni jego własnych pomysłów -  powiedział Johan Adamsson, szef marketingu sportowego w PUMA Global.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dlatego Real Madryt zrezygnował z transferu Kaia Havertza Dlatego Real Madryt zrezygnował z transferu Kaia Havertza AC Milan rusza po rewelację LaLigi! Rozmowy rozpoczęte AC Milan rusza po rewelację LaLigi! Rozmowy rozpoczęte Mateo Kovačić dogadał się z nowym klubem! Hit na ostatniej prostej Mateo Kovačić dogadał się z nowym klubem! Hit na ostatniej prostej Karim Benzema zaprezentowany w nowym klubie! Tłumy oszalały [WIDEO] Karim Benzema zaprezentowany w nowym klubie! Tłumy oszalały [WIDEO] Manchester United ma pomysł na Masona Greenwooda Manchester United ma pomysł na Masona Greenwooda Liga Mistrzów: Wiemy, kto skomentuje wielki finał w Telewizji Polskiej Liga Mistrzów: Wiemy, kto skomentuje wielki finał w Telewizji Polskiej Wyeliminowali z baraży Wisłę Kraków i... mogą grać na jej stadionie w Ekstraklasie Wyeliminowali z baraży Wisłę Kraków i... mogą grać na jej stadionie w Ekstraklasie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy