OFICJALNIE: Jádson zmienia klub w Brazylii. Ma pomóc wywalczyć awans do elity

OFICJALNIE: Jádson zmienia klub w Brazylii. Ma pomóc wywalczyć awans do elity fot. Avaí FC
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Avaí FC

Jádson dołączył do drugoligowego brazylijskiego Avaí FC.

Doświadczony pomocnik zasilił szeregi Club Athletico Paranaense w październiku ubiegłego roku i potrzebował kilku tygodni na to, aby osiągnąć formę pozwalającą mu regularnie występować na najwyższym poziomie na krajowym podwórku.

Ten stan blisko 38-letni zawodnik osiągnął dopiero pod koniec grudnia, co umożliwiło mu rozegranie dziewięciu spotkań w rodzimym zespole i wywalczenie z nim utrzymania w Campeonato Brasileiro Série A.

W związku z tym Jádson liczył na to, że w trwającym sezonie będzie już odgrywał jedną z ważniejszych ról w „Furacão”. Tak się jednak nie stało, dlatego były gracz między innymi Szachtara Donieck skorzystał z nadarzającej się okazji do zaliczenia przeprowadzki w ramach krótkoterminowego wypożyczenia do Avaí FC.

Przedstawiciele „Leão da Ilha” pokładają duże nadzieje w ofensywnym pomocniku i wierzą w to, że pomoże im wywalczyć awans do krajowej elity.

Ekipa z Estádio da Ressacada ma na to całkiem realne szanse, ponieważ po rozegraniu 26. kolejek plasuje się na piątym miejscu w tabeli Campeonato Brasileiro Série B ze stratą zaledwie jednego punktu do strefy gwarantującej otrzymanie promocji do gry w najwyższej klasie w następnych rozgrywkach.

Jádson rozegrał 19 spotkań w tym roku i strzelił w nich dwa gole oraz zanotował jedną asystę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Mistrzostwa Świata: Drabinka i terminy meczów fazy pucharowej. Finał Europa kontra Ameryka Południowa wielce prawdopodobny Mistrzostwa Świata: Drabinka i terminy meczów fazy pucharowej. Finał Europa kontra Ameryka Południowa wielce prawdopodobny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy