OFICJALNIE: Jagiellonia testuje bramkarza. Ostatni mecz zagrał... w 2018 roku!

OFICJALNIE: Jagiellonia testuje bramkarza. Ostatni mecz zagrał... w 2018 roku!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Jagiellonia Białystok

Anatolij Kowalenko będzie w najbliższym czasie sprawdzany przez sztab szkoleniowy Jagiellonii Białystok.

Ireneusz Mamrot ma w trwających rozgrywkach do swojej dyspozycji aż czterech bramkarzy - Grzegorza Sandomierskiego (jeden mecz  w Pucharze Polski), Damiana Węglarza (trzynaście meczów w lidze), Krsevana Santiniego (bez debiutu) i Huberta Gostomskiego (bez debiutu).

Przedstawicielom klubu nie przeszkadza to jednak w testowaniu innych zawodników mogących występować na tej pozycji, o czym świadczy fakt zaproszenia na testy Anatolijego Kowalenki, który ostatni swój oficjalny mecz rozegrał w... 2018 roku.

22-latek rozpoczynał karierę w rodzimym BATE Borysów, gdzie dość regularnie pojawiał się na boisku w drużynach młodzieżowych. Następnie w lutym 2016 roku postanowił spróbować swoich sił w czeskim FK Usti nad Ladem, skąd po kilkunastu tygodniach przeniósł się do niemieckiego SV Edelweiss Arnstedt.

Białorusin opuścił ten zespół po jednym sezonie i później bezskutecznie poszukiwał nowego pracodawcy, aż w końcu w styczniu ubiegłego roku pomocną dłoń w jego kierunku wyciągnęli właściciele klubu NTSV Strand 08, z którym był związany jednak tylko przez sześć miesięcy.

Kowalenko czeka od tego momentu na powrót do gry na zawodowym poziomie i teraz otrzyma szansę na wykazanie się swoimi umiejętnościami w Jagiellonii Białystok, w której będzie testowany od środy. Bramkarz spędzi w ekipie z Podlasia kilka dni i następnie jego ewentualna przydatności na dalszym etapie rozgrywek zostanie oceniona przez sztab szkoleniowy.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy