OFICJALNIE: Jagiellonia wypożyczyła piłkarza Arsenalu

OFICJALNIE: Jagiellonia wypożyczyła piłkarza Arsenalu
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Jagiellonia Białystok

Dejan Iliew przechodzi testy medyczne przed przeprowadzką do Jagiellonii Białystok.

Ekipa prowadzona przez Iwajło Petewa postawiła sobie przed zimowym oknem transferowym cel, by pozyskać bramkarza. Jego realizacja powiodła się, ponieważ piłkarzem Jagiellonii Białystok został 24-letni Dejan Iliew.

Macedończyk we wtorkowe popołudnie zjawił się na Podlasiu, by przejść testy medyczne. Wypadły one pomyślnie, więc został on graczem dziewiątej siły Ekstraklasy.

Do Polski przenosi się na zasadzie wypożyczenia z Arsenalu. Umowa zawarta między stronami ma obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku.

Iliew to wychowanek macedońskiego FK Belasica Strumica. Do Londynu przeniósł się latem 2012 roku. Następnie przeszedł przez wszystkie szczeble juniorskiego stołecznego klubu.

Rundę jesienną spędził z kolei w lidze słowackiej, gdzie przywdziewał trykot ekipy SKF Sered. Na boiskach Fortuna Liga wystąpił w 18 meczach. W trzech z nich udało mu się zachować czyste konto.

Iliew zna nieco Polskę, gdyż jego przyjacielem jest Krystian Bielik. Obaj doskonale znają się z młodzieżówki Arsenalu.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Milik w Romie? To możliwe, ale pod jednym warunkiem! Milik w Romie? To możliwe, ale pod jednym warunkiem! Legia Warszawa po ofensywnego pomocnika ze Slavii Praga. Problemem kwota transferowa Legia Warszawa po ofensywnego pomocnika ze Slavii Praga. Problemem kwota transferowa FC Barcelona: Lautaro Martínez pozostaje priorytetem. Transfer możliwy w sierpniu?! FC Barcelona: Lautaro Martínez pozostaje priorytetem. Transfer możliwy w sierpniu?! Akinfenwa w Championship. Wycombe Wanderers z największym sukcesem w historii klubu Akinfenwa w Championship. Wycombe Wanderers z największym sukcesem w historii klubu Simović do Ekstraklasy?! Simović do Ekstraklasy?! Legia Warszawa bez 12 zawodników na mecz z Lechią Gdańsk Legia Warszawa bez 12 zawodników na mecz z Lechią Gdańsk Lech Poznań o krok od pozyskania Mikaela Ishaka Lech Poznań o krok od pozyskania Mikaela Ishaka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy