OFICJALNIE: Jakub Kiwior dołącza do polskiej kolonii w Serie A

OFICJALNIE: Jakub Kiwior dołącza do polskiej kolonii w Serie A fot. Piotr Matusewicz / PressFocu
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Spezia Calcio

Jakub Kiwior został zaprezentowany jako nowy zawodnik Spezii Calcio. Młodzieżowy reprezentant Polski przeniósł się do Włoch z MŠK Žilina.

Klub z Serie A jest niezwykle zapracowany w końcowej fazie letniego okna i stara się dopiąć szereg transakcji przed zamknięciem możliwości rejestrowania nowych zawodników z uwagi nałożony na niego zakaz transferowy, który zacznie obowiązywać od początku 2022 roku.

I między innymi dzięki temu włoski zespół wykazał się dużą determinacją w walce o względy Jakuba Kiwiora, co pozwoliło mu ogłosił fakt nawiązania współpracy z polskim defensorem.

Środkowy obrońca przechodzi do Spezii Calcio z MŠK Žilina za podstawową sumę opiewającą na 1,5 miliona euro i po zaliczeniu obligatoryjnych testów medycznych podpisał z nowym pracodawcą kontrakt do 30 czerwca 2025 roku.

Młodzieżowy reprezentant „Biało-Czerwonych” trafił do słowackiej drużyny w początkowej fazie sezonu 2019/2020 i bardzo szybko stał się jedną z wiodących postaci w szeregach ekipy prowadzonej przez dobrze nam znanego Pavol Staňo, co umożliwiło mu rozegranie dla niej 60 spotkań, w których zdobył w nich cztery bramki oraz zanotował pięć asyst.

21-letni piłkarz nie będzie czuł się osamotniony w nowym otoczeniu, ponieważ wcześniej Spezia poinformowała o sprowadzeniu do siebie Arkadiusz Recy.

Kiwior będzie już zatem kolejnym polskim graczem występującym w Serie A, gdzie poza wymienioną dwójką występują jeszcze między innymi Piotr Zieliński, Karol Linetty, Wojciech Szczęsny, Bartosz Bereszyński, Paweł Jaroszyński, Paweł Dawidowicz czy Nicola Zalewski.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dzieje się w Barcelonie. Xavi nie zgodził się na ten pomysł Dzieje się w Barcelonie. Xavi nie zgodził się na ten pomysł Z Bayeru Leverkusen do Bayernu Monachium?! Z Bayeru Leverkusen do Bayernu Monachium?! Szymon Marciniak: To najtrudniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć. Nie spałem przez to dwa dni Szymon Marciniak: To najtrudniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć. Nie spałem przez to dwa dni Bayer Leverkusen zainteresowany piłkarzem Realu Madryt Bayer Leverkusen zainteresowany piłkarzem Realu Madryt Zagłębie Lubin ma nowego prezesa [OFICJALNIE] Zagłębie Lubin ma nowego prezesa [OFICJALNIE] Transfer Legii Warszawa dogadany. Powrót do Ekstraklasy Transfer Legii Warszawa dogadany. Powrót do Ekstraklasy John van den Brom rozmawia z klubem. Działacz potwierdził John van den Brom rozmawia z klubem. Działacz potwierdził

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy