OFICJALNIE: Jan Urban odchodzi z Górnika Zabrze

OFICJALNIE: Jan Urban odchodzi z Górnika Zabrze fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Przegląd Sportowy | Górnik Zabrze

Jan Urban nie będzie prowadził zespołu Górnika Zabrze w sezonie 2022/2023.

Decyzja o zakończeniu współpracy pomiędzy Górnikiem Zabrze a Janem Urbanem zapadła we wtorek. W środę 60-latek przestanie być trenerem klubu z województwa śląskiego.

Urban pracował w Górniku od połowy 2021 roku. Drużynę poprowadził w 38 meczach - 34 ligowych i czterech w Pucharze Polski. W Ekstraklasie zabrzanie zajęli ósme miejsce w tabeli. W rozgrywkach pucharowych doszli do ćwierćfinału, w którym ulegli Lechowi Poznań. Łączny bilans Urbana za sterami zespołu to 16 zwycięstw, osiem remisów i 14 przegranych.

W najbliższych dniach zajęcia z drużyną Górnika będzie prowadził Piotr Gierczak.

Do niedawna wydawało się, że z Górnika odejdzie prezes Arkadiusz Szymanek. Sternik klubu, którym jest od stycznia tego roku, finalnie będzie kontynuował w nim pracę, co sam potwierdził na łamach dziennika.

- Mogę potwierdzić, że nadal będę pełnił funkcję prezesa Górnika Zabrze. Po przemyśleniu podjąłem taką decyzję - powiedział Szymanek.

Piłkarze Górnika w poniedziałek rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu Ekstraklasy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy