OFICJALNIE: Jonathan Biabiany dołączył do najlepszego klubu Sycylii

OFICJALNIE: Jonathan Biabiany dołączył do najlepszego klubu Sycylii fot. Trapani Calcio
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Trapani Calcio

Trapani Calcio poinformowało o pozyskaniu Jonathana Biabiany’ego.

Kariera 31-latka w ostatnim czasie mocno przygasła. W 2010 roku do klubu, w którym się wychował, sprowadzał go Rafael Benítez i choć od początku grał sporo (21 występów, gol i pięć asyst), ostatecznie zimą przeniósł się do Sampdorii.

Po odejściu z Interu Mediolan w klubie z Genui spędził ledwie pół roku, a następnie kontynuował karierę w Parmie, z którą zakończył jednak współpracę w 2015 roku. Wówczas rękę do niego ponownie wyciągnęli „Nerazzurri”, gdzie w ciągu dwóch sezonów rozegrał 28 spotkań, zanotował jedno trafienie i dwie asysty.

Później Francuz grał jeszcze w Sparcie Praga, a ostatnią kampanię spędził ponownie w Parmie. Od tego czasu skrzydłowy bądź cofnięty napastnik szukał klubu, a w piątek jego angaż ogłosiło Trapani Calcio.

Włoska ekipa jest czerwoną latarnią Serie B i po jedenastu kolejkach ma na swoim koncie ledwie sześć punktów. Tym samym Jonathan Biabiany ma stanowić swoiste panaceum na problemy drugoligowca, z którym związał się do 30 czerwca 2020 roku.

Co ciekawe, Trapani Calcio jest obecnie najwyżej notowaną drużyną z Sycylii, gdyż po rozwiązaniu Palermo nie ma w regionie szczególnej rywalizacji piłkarskiej.


Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy