OFICJALNIE: Jorginho (nie ten) w Wiśle Płock

OFICJALNIE: Jorginho (nie ten) w Wiśle Płock fot. Wisła Płock
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Wisła Płock

Wisła Płock poinformowała o sprowadzeniu z Łudogorca Razgrad Jorge Fernando Barbosy Intimy, czyli po prostu Jorginho.

Do zamknięcia okna transferowego została nieco ponad doba, dlatego też zespoły Ekstraklasy powoli dopinają kadry na kolejny sezon. Do tej grupy zalicza się Wisła Płock.

Ekipa prowadzona przez Macieja Bartoszka zaczęła ten sezon przyzwoicie i po sześciu kolejkach plasuje się w tabeli na dziewiątym miejscu z dorobkiem siedmiu punktów.

Mimo to uznano w klubie uznano, że zespół potrzebuje wzmocnień przede wszystkim w postaci nowego skrzydłowego. Do drużyny dołączył tym samym Jorginho.

25-latek przenosi się do Płocka z Łudogorca Razgrad w ramach wypożyczenia. Na mocy zawartej umowy będzie występował w Ekstraklasie do 30 czerwca 2022 roku. „Nafciarze” zastrzegli sobie możliwość wykupienia zawodnika po wspomnianym okresie.

W nowej drużynie będzie występował z numerem 19.

Jorginho jest wychowankiem Manchesteru City. W swojej karierze był też związany między innymi AS Saint-Étienne, a także GD Chaves oraz CSKA Sofia.

Od lipca 2019 roku występuje we wspomnianym Łudogorcu Razgrad. Poprzedni sezon spędził jednak na wypożyczeniu w egipskim zespole Wadi Degla. Tam w 27 meczach strzelił dwa gole i zanotował cztery asysty.

Skrzydłowy to siedmiokrotny reprezentant Gwinei Bissau.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas Dwa kluby w walce o Szymona Żurkowskiego Dwa kluby w walce o Szymona Żurkowskiego Wisła Kraków: Polski napastnik może trafić do „Białej Gwiazdy” Wisła Kraków: Polski napastnik może trafić do „Białej Gwiazdy” OFICJALNIE: Bartłomiej Drągowski w końcu związał się z nowym klubem OFICJALNIE: Bartłomiej Drągowski w końcu związał się z nowym klubem Drugi klub z Ekstraklasy pyta o Carlitosa Drugi klub z Ekstraklasy pyta o Carlitosa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy