OFICJALNIE: Jorginho w Arsenalu

OFICJALNIE: Jorginho w Arsenalu fot. Arsenal FC
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Chelsea FC

Jorginho notuje hitowy transfer w ramach Londynu, gdyż Chelsea zmienia na Arsenal.

Każdy z tej transakcji wychodzi zadowolony. 31-letni Jorginho przenosi się do zespołu, który walczy o mistrzostwo Anglii, a Chelsea zarabia łącznie do 12 milionów funtów (nieco ponad 13,5 miliona euro) - dziesięć milionów jako podstawa, a dwa jako bonusy, chociaż pogodziła się już z myślą o rozstaniu latem na zasadzie wolnego transferu.

Defensywny pomocnik podpisał z Arsenalem umowę do 30 czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia o sezon.

- Jorginho to pomocnik z inteligencją, umiejętnościami przywódczymi i ogromnym doświadczeniem tak w ramach Premier League, jak i międzynarodowym. Jorginho sporo wygrał w swojej karierze, ale wciąż ma głód i ogromną chęć rywalizacji tutaj. Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania kontraktu z nim - powiedział Mikel Arteta, menedżer Arsenalu.

Tym samym Jorginho przedłuża sobie pobyt w Premier League, do której trafił latem 2018 roku z Napoli za 57 milionów euro.

Jorginho w tym sezonie grał regularnie w barwach Chelsea. W samej Premier League zanotował 18 występów, do tego dorzucając sześć spotkań w Lidze Mistrzów.

Jego łączny dorobek w Chelsea to 213 meczów, 29 bramek i dziewięć asyst.

Swoją karierę rozpoczynał w Hellasie, do którego trafił jako nastolatek z Brazylii.

We Włoszech przyjął obywatelstwo, co pozwoliło mu na rozegranie już 46 meczów w kadrze i sięgnięcie po tytuł mistrza Europy w 2020 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Dele Alli zniknął Dele Alli zniknął Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy