OFICJALNIE: Josh Maja wrócił do Anglii

OFICJALNIE: Josh Maja wrócił do Anglii
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Fulham

Kilkanaście minut po północy Josh Maja został zaprezentowany jako nowy nabytek Fulham.

Kiedy w styczniu 2019 roku Nigeryjczyk zamieniał Sunderland na Girondins Bordeaux, we Francji wiązano z nim niemałe nadzieje.

Pierwszy sezon był dla 22-latka stosunkowo udany. W kilku spotkaniach pokazał się on z dobrej strony i łącznie aż osiem razy udawało mu się wpisywać na listę strzelców.

Obecne rozgrywki są już dla niego nieco gorsze. Mimo to dzięki renomie zapracował sobie na to, by już teraz wrócić na Wyspy Brytyjskie.

Na sprowadzenie Maji do siebie zdecydowało się Fulham. Nigeryjczyk przeprowadza się do tego zespołu na zasadzie wypożyczenia do 30 czerwca 2021 roku. W kontrakcie znalazła się też opcja na wykup. Wówczas trzeba będzie przeznaczyć na operację 12 milionów euro.

W nowej drużynie 22-latek będzie prawdopodobnie odgrywał rolę zmiennika Serba Aleksandara Mitrovicia.

- Mam świadomość tego, że stoję przed wielką szansą. Jestem bardzo podekscytowany i dumny, że mogłem dołączyć do tej drużyny. Teraz mam nadzieję, że będę osiągał tu pozytywne wyniki - powiedział w pierwszym wywiadzie.

W trwającym sezonie Maja rozegrał 17 meczów. W tym czasie dwukrotnie udało mu się znaleźć drogę do bramek rywali.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Piłka nożna a demencja starcza. Jak futbol wpływa na starość zawodników Piłka nożna a demencja starcza. Jak futbol wpływa na starość zawodników Matheus Pereira z mocnym komunikatem. „Chcę odejść z WBA, ale w sposób uczciwy i poprawny” Matheus Pereira z mocnym komunikatem. „Chcę odejść z WBA, ale w sposób uczciwy i poprawny”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy