OFICJALNIE: Juan Mata znalazł nowy klub

OFICJALNIE: Juan Mata znalazł nowy klub fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Galatasaray

Juan Mata, były zawodnik Chelsea czy Manchesteru United, dołączył do Galatasaray.

Kontrakt wielce doświadczonego piłkarza z „Czerwonymi Diabłami” wygasł 30 czerwca. Długo musieliśmy zatem czekać na to aż jego przyszłość się wyjaśni.

Ofensywny pomocnik lub skrzydłowy rozmawiał z kilkoma ekipami. Były to Leeds United czy przedstawiciele Major League Soccer.

Hiszpan cały czas priorytetowo traktował pozostanie w Europie i ostatecznie wylądował nad Bosforem.

Angaż Juana Maty ogłosiło Galatasaray, wiążąc się z nim do 30 czerwca 2023 roku. W umowie znalazła się opcja na następne 12 miesięcy.

Jego zarobki wyniosą w skali roku 1,9 miliona euro.

34-latek na przestrzeni dotychczasowej kariery dał się poznać jako bardzo kreatywny zawodnik, który potrafi przekazać wiedzę młodszym pokoleniom i nie boi się roli lidera szatni.

Mając to na uwadze, stambulczycy mogą mieć z niego wielki pożytek.

Triumfator EURO 2012 przez ostatnie 11 lat występował w Premier League. Uzbierał w tym czasie 278 meczów, a swoją obecność zaznaczył 51 golami oraz 64 asystami.

W swoim CV posiada on także Valencię, z którą już nieraz był wiązany.

To już drugi potwierdzony dzisiaj głośny transfer w wykonaniu „Lwów”. Wcześniej zakontraktowali oni Mauro Icardiego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy