OFICJALNIE: Juan Mata znalazł nowy klub

OFICJALNIE: Juan Mata znalazł nowy klub fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Galatasaray

Juan Mata, były zawodnik Chelsea czy Manchesteru United, dołączył do Galatasaray.

Kontrakt wielce doświadczonego piłkarza z „Czerwonymi Diabłami” wygasł 30 czerwca. Długo musieliśmy zatem czekać na to aż jego przyszłość się wyjaśni.

Ofensywny pomocnik lub skrzydłowy rozmawiał z kilkoma ekipami. Były to Leeds United czy przedstawiciele Major League Soccer.

Hiszpan cały czas priorytetowo traktował pozostanie w Europie i ostatecznie wylądował nad Bosforem.

Angaż Juana Maty ogłosiło Galatasaray, wiążąc się z nim do 30 czerwca 2023 roku. W umowie znalazła się opcja na następne 12 miesięcy.

Jego zarobki wyniosą w skali roku 1,9 miliona euro.

34-latek na przestrzeni dotychczasowej kariery dał się poznać jako bardzo kreatywny zawodnik, który potrafi przekazać wiedzę młodszym pokoleniom i nie boi się roli lidera szatni.

Mając to na uwadze, stambulczycy mogą mieć z niego wielki pożytek.

Triumfator EURO 2012 przez ostatnie 11 lat występował w Premier League. Uzbierał w tym czasie 278 meczów, a swoją obecność zaznaczył 51 golami oraz 64 asystami.

W swoim CV posiada on także Valencię, z którą już nieraz był wiązany.

To już drugi potwierdzony dzisiaj głośny transfer w wykonaniu „Lwów”. Wcześniej zakontraktowali oni Mauro Icardiego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy