OFICJALNIE: Juventus odkrywa karty. Lista kandydatów do nowego zarządu

OFICJALNIE: Juventus odkrywa karty. Lista kandydatów do nowego zarządu
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Juventus

Juventus podał listę działaczy, którzy wkrótce mogą utworzyć nowy zarząd klubu.

Podopieczni Massimiliano Allegriego kontynuują swoją passę zwycięstw, ale w międzyczasie w klubie dochodzi do wielu gruntownych zmian. Kilka dni temu swoje odejście wraz z końcem kontraktu ogłosił Giuseppe Marotta, który pełni funkcję dyrektora wykonawczego. Decyzja jest dla kibiców i mediów o tyle zaskakująca, iż to właśnie on swoimi działaniami na rynku przyczynił się do zbudowania z drużyny, która stała się w ostatnich latach maszynką do zdobywania trofeów.

Dziennikarze prześcigają się w podawaniu nazwisk potencjalnych następców Marotty, a tymczasem sam klub uchylił rąbka tajemnicy. Na stronie internetowej „Starej Damy” pojawił się komunikat, w którym podano listę nazwisk osób, które mogą wejść w skład nowego zarządu. Ten ma zostać wybrany na Walnym Zgromadzeniu, które odbędzie się 25 października.

Akcjonariusz EXOR, firmy, która jest właścicielem Juventusu, podał dziewięciu kandydatów, mogących stworzyć nowy zarząd. Na liście znaleźli się: Paolo Garimberti, Pavel Nedvěd (obecnie wiceprezydent „Juve”), Daniela Marilungo, Andrea Agnelli (obecnie prezydent), Enrico Vellano, Francesco Roncaglio, Assia Grazioli-Venier, Caitlin Hughes i Maurizio Arrivabene.

Łatwo zatem zauważyć, że jeśli faktycznie nowy zarząd utworzą wyłącznie osoby z tego grona, zmalały szanse na przyjście Zinedine'a Zidane'a. Nie jest to jednak zupełnie wykluczone, ponieważ Francuz był też łączony z objęciem mniej istotnego stanowiska dyrektorskiego. Niemałe zamieszanie we włoskich mediach wywołał również brak Fabio Paraticiego. Dyrektor sportowy, który jest prawą ręką Marotty jeśli chodzi o transfery, zapowiadał niedawno, że ma w planach kolejne transfery w skali Cristiano Ronaldo, lecz nie wiadomo czy będzie mu dane je zrealizować.

Według „La Gazzetta dello Sport” również on może pożegnać się z klubem, choć należy poczekać na oficjalne decyzje. Tak jak w przypadku Zidane'a, EXOR mógł zwyczajnie nie przewidzieć dla niego miejsca na samym szczycie klubowej hierarchii.

Warto zaznaczyć, że w komunikacie umieszczono wzmiankę, iż nie musi być to ostateczna lista kandydatów. Inni udziałowcy klubu również mogą zgłaszać swoich kandydatów i mają na to czas do 3 października. Żeby to uczynić konieczne jest posiadanie co najmniej 1,25 punktu procentowego udziałów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy