OFICJALNIE: Kacper Łopata w Southend United

OFICJALNIE: Kacper Łopata w Southend United
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Southend United

Kacper Łopata w czwartek zamienił Sheffield United na Southend United.

Kacper Łopata to młodzieżowy reprezentant Polski, który pierwsze futbolowe szlify zbierał na Wyspach Brytyjskich. Reprezentował takie akademie jak Southampton, Bristol City, Yeovi Town oraz Brighton.

W międzyczasie przebywał także na wypożyczeniu w Zagłębiu Sosnowiec, a od sierpnia 2020 roku jest związany z Sheffield United.

Ta ekipa dała mu szansę na debiut w rozgrywkach pucharowych. Tam pokazał się naprawdę z niezłej strony, ale mimo to nie miał okazji pokazać swoich umiejętności w warunkach ligowych.

Z tego powodu doszedł do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie transfer.

W czwartek pojawiła się informacja o przenosinach Łopaty do Southend United. Z nowym pracodawcą parafował umowę, która będzie obowiązywała do 30 czerwca 2024 roku.

- Wykonałem krok, by zacząć regularnie grać w piłkę nożną na poziomie seniorskim. Teraz czuję się fantastycznie i wierzę, że będę się rozwijał - powiedział defensor zaraz po ogłoszeniu transferu.

Urodzony w Krakowie środkowy obrońca to reprezentant Polski do lat 21.

Nowa ekipa Łopaty to przedstawiciel piątego szczebla rozgrywkowego w Anglii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Legia Warszawa ma chętnego na niechcianego obrońcę. Jeden warunek Legia Warszawa ma chętnego na niechcianego obrońcę. Jeden warunek Bartosz Białek nie przekonał. Musi szukać nowego klubu Bartosz Białek nie przekonał. Musi szukać nowego klubu Lionel Messi z wyznaczonym deadline'em. Wtedy wszystko się wyjaśni Lionel Messi z wyznaczonym deadline'em. Wtedy wszystko się wyjaśni José Mourinho: Niczego przed klubem nie ukrywam José Mourinho: Niczego przed klubem nie ukrywam

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy