OFICJALNIE: Kadra Gwinei Równikowej na Puchar Narodów Afryki

OFICJALNIE: Kadra Gwinei Równikowej na Puchar Narodów Afryki
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: FeGuiFut

Selekcjoner reprezentacji Gwinei Równikowej Juan Micha ogłosił nazwiska 28 graczy, których powołał na rozpoczynający się niebawem Puchar Narodów Afryki.

Do tej pory Gwinejczycy dwa razy wystąpili na turnieju wyłaniającym najlepszą drużynę narodową na kontynencie afrykańskim, za każdym razem odpowiadając też za jego organizację. W 2012, kiedy dzielili obowiązki gospodarza z Gabonem, udało im się dojść do ćwierćfinału. Trzy lata później, już tylko na własnych stadionach, zajęli czwarte miejsce.

Podobnie jak w obu tamtych przypadkach, tak i teraz reprezentacja składa się głównie z piłkarzy urodzonych w Hiszpanii. Juan Micha umieścił w swojej kadrze aż 16 takich zawodników. Większość z nich gra na co dzień w mniejszych klubach z niższych lig. Kapitan, Emilio Nsue, w ogóle nie ma obecnie zatrudnienia.

Gwinea Równikowa rywalizację w grupie rozpocznie od starcia z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Następnie czekają ją potyczki z broniącą tytuły Algierią i Sierra Leone. 

***

Kadra Gwinei Równikowej na Puchar Narodów Afryki:

Bramkarze:

Jesus Owono (Deportivo Alavés)
Manuel Sapunga (Futuro Kings)
Mariano Magno (Deportivo Unidad)
Felipe Ovono (Futuro Kings FC)

Obrońcy:

Carlos Akapo (Cádiz)
Marvin Anieboh (Cacereno)
Cosme Anvene (Deportivo Unidad)
Saul Coco (Las Palmas)
Miguel Angel Maye (Futuro Kings)
Luis Meseguer (Navalcarnero)
Basilio Ndong (IK Start)
Luis Enrique Nsue (Futuro Kings)
Esteban Obiang (Antequera)

Pomocnicy:

Javier Akapo (Ibiza Islas Pitiusas)
Alex Balboa (Deportivo Alavés)
Ruben Belima (Hercules)
Federico Bikoro (Hercules)
Jannick Buyla (Gimnastic Tarragona) 
Santiago Eneme (Nantes)
Pablo Ganet (Real Murcia)
Jose Machin (Monza)
Josete Miranda (Niki Volos)

Napastnicy:

Dorian Hanza (Langreo)
Luis Nlavo (Sporting Braga)
Emilio Nsue (bez klubu)
Pedro Oba (Futuro Kings)
Iban Salvador (Fuenlabrada)
Oscar Siafa (Olympiakos Volos)

***

AKTUALIZACJA

Bramkarz Aitor Embela (Somozas) wypadł z kadry Gwinei Równikowej z powodu kontuzji. Jego miejsca nie zajął żaden zawodnik.

Ostatecznie postanowiono w miejsce wspomnianego kontuzjowanego zawodnika powołać Felipe Ovono (Futuro Kings FC).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Adam Hložek zagra w Bundeslidze. Rekord transferowy czeskiej ligi! Adam Hložek zagra w Bundeslidze. Rekord transferowy czeskiej ligi! OFICJALNIE: Śląsk Wrocław zmienia trenera. Mimo osiągnięcia celu... OFICJALNIE: Śląsk Wrocław zmienia trenera. Mimo osiągnięcia celu... Bayern Monachium pilnie pracuje nad drugim transferem letniego okna Bayern Monachium pilnie pracuje nad drugim transferem letniego okna Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy