OFICJALNIE: Kadra Włoch na Mistrzostwa Świata U-20

OFICJALNIE: Kadra Włoch na Mistrzostwa Świata U-20 fot.
Karol Brandt
Źródło: FIGC

Paolo Nicolato podał listę zawodników młodzieżowej reprezentacji Włoch powołanych na Mistrzostwa Świata U-20.

Tegoroczny młodzieżowy mundial odbędzie się między 23 maja a 15 czerwca w Polsce. Włochy swój siódmy udział w turnieju o miano najlepszej drużyny globu do lat 20 rozpoczną od rywalizacji z Meksykiem, Ekwadorem oraz Japonią w grupie B.

Drużyna ze strefy UEFA swój największy sukces na tej imprezie odniosła w nie tak dawno, bo w 2017 roku, kiedy to na turnieju organizowanym w Korei Południowej uplasowała się na trzecim miejscu. „Gli Azzurrini” nie prezentowali się na tych mistrzostwach rewelacyjnie, ale za sprawą konsekwentnej gry oraz odrobiny szczęścia zdołali najpierw awansować do fazy pucharowej, a następnie pokonać w niej faworyzowaną Francję (2:1) oraz rewelacyjnie spisującą się Zambię (2:2, 3:2 po dogr.). Dopiero w półfinale młodzi Włosi musieli uznać wyższość późniejszego zwycięzcy młodzieżowego mundialu - Anglii (1:3), ale za to w meczu o brąz zrewanżowali się Urugwajowi (0:0 4:1 k.) za porażkę w grupie.

Na długo przed ogłoszeniem kadry Włoch na zbliżający się turniej wydawało się, że ta drużyna będzie jedną z mocniejszych na imprezie w Polsce, ponieważ na zeszłorocznym Euro U-19 musiała uznać wyższość tylko Portugalczyków. Wówczas jednymi z wyróżniających się postaci w tej ekipie byli między innymi Nicolò Zaniolo i Moise Kean. Teraz dla obu zabrakło miejsca w 21-osobowym składzie, ponieważ mają wesprzeć szeregi dorosłej reprezentacji.

Ich brak z pewnością odbije się na dyspozycji drużyny z Półwyspu Apenińskiego, w której teraz najmocniejszymi punktami mają być Alessandro Plizzari, Davide Bettella, Luca Pellegrini, Davide Frattesi, Andrea Pinamonti oraz Christian Capone.

KADRA WŁOCH U-20:

BRAMKARZE:
Alessandro Plizzari (Milan),
Marco Carnesecchi (Atalanta),
Leonardo Loria (Juventus).

OBROŃCY:
Luca Pellegrini (Cagliari),
Alessandro Buongiorno (Carpi),
Alessandro Tripaldelli (Crotone),
Luca Ranieri (Foggia),
Matteo Gabbia (Lucchese),
Raoul Bellanova (Milan),
Davide Bettella (Pescara),
Antonio Candela (Genua),
Enrico Del Prato (Atalanta).

POMOCNICY:
Salvatore Esposito (Ravenna),
Davide Frattesi (Ascoli),
Domenico Roberto Alberico (Hoffenheim),
Andrea Colpani (Atalanta).

NAPASTNICY:
Gabriele Gori (Livorno),
Marco Olivieri (Juventus),
Gianluca Scamacca (Sassuolo),
Andrea Pinamonti (Frosinone),
Christian Capone (Pescara).

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy