OFICJALNIE: Kalinić w Romie

OFICJALNIE: Kalinić w Romie fot. AS Roma
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: AS Roma

Nikola Kalinić będzie w rozpoczętym już sezonie reprezentował barwy Romy.

Chorwat dołączył do zespołu „Giallorossich” na zasadzie odpłatnego rocznego wypożyczenia z Atlético Madryt za dwa miliony euro z opcją definitywnego wykupu ustaloną na kwotę wynoszącą dziewięć milionów euro.

Dla doświadczonego napastnika zasilenie szeregów ekipy ze Stadio Olimpico oznacza powrót na włoskiego boiska po dwunastu miesiącach przerwy, ponieważ przed przeprowadzką do Hiszpanii reprezentował w tym kraju barwy Fiorentiny oraz Milanu.

31-letni zawodnik będzie pełnił w zespole Romy funkcję jedynego wartościowego zmiennika dla Edina Džeko, który po odejściu Grégoire'a Defrela i Patrika Schicka jest jedynym nominalnym środkowym napastnikiem w kadrze klubu prowadzonego przez Paulo Fonsecę.

Kalinić nie zastanawiał się zbyt długo nad otrzymaną propozycją ze strony „Giallorossich”, ponieważ w ich szeregach i tak będzie miał większe szansę na grę niż w Atlético Madryt, gdzie byłby obecnie wyborem numer pięć lub sześć w hierarchii Diego Simeone.

Chorwat kończy swoją przygodę z hiszpańskim futbolem na czterech zdobytych golach oraz jednej zaliczonej asyście w 24 rozegranych meczach.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy