OFICJALNIE: Karl-Heinz Rummenigge wraca do Bayernu Monachium

2023-05-31 23:11:03; Aktualizacja: 1 rok temu
OFICJALNIE: Karl-Heinz Rummenigge wraca do Bayernu Monachium Fot. Ruslan Harutyunov / Shutterstock.com
Redakcja
Redakcja Źródło: Bayern Monachium

Podczas wtorkowego posiedzenia Rady Nadzorczej Bayernu Monachium do jej grona dołączył Karl-Heinz Rummenigge.

67-latek z klubem z Bawarii kojarzony jest już od bardzo dawna. Najpierw w latach 1974-1984 rozegrał w jego barwach 310 spotkań jako piłkarz, a następnie okresie od 1991 do 2021 roku pełnił w nim funkcje zarządcze. Początkowo piastował stanowisko wiceprezydenta (1991-2002), a potem prezesa (2002-2021). Dwa lata temu udał się na zasłużoną emeryturę, ale teraz w obliczu wewnętrznych problemów „Die Roten” został namówiony na powrót.

Według informacji „Bilda” Rummenigge nie zamierzał wracać do pracy, lecz jako człowiek z Bayernem w sercu zgodził się pomóc klubowi. Teraz, wraz z trenerem Thomasem Tuchelem oraz nowym prezesem Janem-Christianem Dreesenem (zaprezentowanym w niedzielę w miejsce zwolnionego Olivera Kahna), ma odpowiadać za politykę transferową.

W Bawarii pomimo zdobycia jedenastego z rzędu mistrzostwa kraju sytuacja jest bardzo niespokojna. Pracę tuż po sobotnim starciu z FC Köln stracili Kahn, a także dyrektor sportowy, Hasan Salihamidžić. Na posadę tego drugiego trwają poszukiwania następcy, a wśród kandydatów wymienia się Maxa Eberla, zatrudnionego obecnie w RB Lipsk.

Nieoficjalnie mówi się także, że ponownie większą rolę powinien zacząć odgrywać inny członek rady nadzorczej i honorowy prezydent klubu, Uli Hoeneß.