OFICJALNIE: Karl-Heinz Rummenigge wraca do Bayernu Monachium

OFICJALNIE: Karl-Heinz Rummenigge wraca do Bayernu Monachium fot. Ruslan Harutyunov / Shutterstock.com
Redakcja
Redakcja
Źródło: Bayern Monachium

Podczas wtorkowego posiedzenia Rady Nadzorczej Bayernu Monachium do jej grona dołączył Karl-Heinz Rummenigge.

67-latek z klubem z Bawarii kojarzony jest już od bardzo dawna. Najpierw w latach 1974-1984 rozegrał w jego barwach 310 spotkań jako piłkarz, a następnie okresie od 1991 do 2021 roku pełnił w nim funkcje zarządcze. Początkowo piastował stanowisko wiceprezydenta (1991-2002), a potem prezesa (2002-2021). Dwa lata temu udał się na zasłużoną emeryturę, ale teraz w obliczu wewnętrznych problemów „Die Roten” został namówiony na powrót.

Według informacji „Bilda” Rummenigge nie zamierzał wracać do pracy, lecz jako człowiek z Bayernem w sercu zgodził się pomóc klubowi. Teraz, wraz z trenerem Thomasem Tuchelem oraz nowym prezesem Janem-Christianem Dreesenem (zaprezentowanym w niedzielę w miejsce zwolnionego Olivera Kahna), ma odpowiadać za politykę transferową.

W Bawarii pomimo zdobycia jedenastego z rzędu mistrzostwa kraju sytuacja jest bardzo niespokojna. Pracę tuż po sobotnim starciu z FC Köln stracili Kahn, a także dyrektor sportowy, Hasan Salihamidžić. Na posadę tego drugiego trwają poszukiwania następcy, a wśród kandydatów wymienia się Maxa Eberla, zatrudnionego obecnie w RB Lipsk.

Nieoficjalnie mówi się także, że ponownie większą rolę powinien zacząć odgrywać inny członek rady nadzorczej i honorowy prezydent klubu, Uli Hoeneß.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Zagadkowe zmiany Lionela Messiego i Jordiego Alby. Amerykanie w stanie alarmu Zagadkowe zmiany Lionela Messiego i Jordiego Alby. Amerykanie w stanie alarmu Tajemnicza klauzula w kontrakcie Harry'ego Kane'a. Prezes Tottenhamu podgrzał atmosferę Tajemnicza klauzula w kontrakcie Harry'ego Kane'a. Prezes Tottenhamu podgrzał atmosferę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy