OFICJALNIE: Kasper Dolberg w OGC Nice. Rekord transferowy!

OFICJALNIE: Kasper Dolberg w OGC Nice. Rekord transferowy! fot. OGC Nice
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: OGC Nice

Kasper Dolberg został nowym zawodnikiem OGC Nice.

Klub z Ligue 1 po przejęciu przez firmę INEOS ruszył do ofensywy w końcówce trwającego okienka transferowego i dokonał rekordowego dla siebie zakupu w postaci Kaspera Dolberga z Ajaksu Amsterdam.

Reprezentant Danii dopiął już wszystkie formalności związane ze swoimi przenosinami do francuskiego zespołu i po zaliczeniu obligatoryjnych testów medycznych związał się z nowym pracodawcą długoterminowym kontraktem, którego długość obowiązywania nie została ujawniona.

Podobnie rzecz ma się z wysokością kwoty odstępnego, ale w tym przypadku media są zgodne, że drużyna z Holandii zarobiła na jego sprzedaży 20,5 miliona euro. Ta suma będzie mogła jeszcze w przyszłości wzrosnąć o dodatkowe bonusy uzależnione od indywidualnych występów napastnika oraz wyników osiąganych przez „Les Aiglons”.

Dla OGC Nice fakt pozyskania 21-letniego zawodnika oznacza dokonanie największego zakupu w swojej historii. Do tej pory za największą kwotę szeregi ekipy z Allianz Riviery zasilili Allan Saint-Maximin (2017/2018), Danilo i Myziane Maolida (2018/2019).

Kasper Dolberg był związany z Ajaksem od lipca 2015 roku. Od tego czasu utalentowany Duńczyk rozegrał 119 spotkań dla ekipy z Amsterdamu, w których strzelił 45 bramek oraz zanotował 16 asyst.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Komunikat Premier League w sprawie wznowienia rozgrywek | 125 milionów funtów dla niższych lig OFICJALNIE: Komunikat Premier League w sprawie wznowienia rozgrywek | 125 milionów funtów dla niższych lig Sebastian Mila wybrał pięciu najlepszych pomocników świata Sebastian Mila wybrał pięciu najlepszych pomocników świata UEFA ostrzega kluby. Przedwczesne zakończenie lig grozi niedopuszczeniem do pucharów! UEFA ostrzega kluby. Przedwczesne zakończenie lig grozi niedopuszczeniem do pucharów! Legia Warszawa szuka oszczędności. Klub zwolnił blisko 40 osób! Legia Warszawa szuka oszczędności. Klub zwolnił blisko 40 osób! Marchwiński trafi do Serie A? Chce go Atalanta, ale nie tylko Marchwiński trafi do Serie A? Chce go Atalanta, ale nie tylko POTWIERDZONE: Danel Sinani przejdzie z Dudelange do Norwich City POTWIERDZONE: Danel Sinani przejdzie z Dudelange do Norwich City George Weah nagrał piosenkę o koronawirusie [AUDIO] George Weah nagrał piosenkę o koronawirusie [AUDIO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy