OFICJALNIE: Katalończycy przyznali nagrody dla najlepszych zawodników

OFICJALNIE: Katalończycy przyznali nagrody dla najlepszych zawodników fot. pressinphoto/SIPA USA/PressFocus
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: Federació Catalana de Futbol

Ogłoszono nazwiska laureatów nagród przyznawanych po raz 11. przez Katalońską Federację Piłkarską.

Najlepszym katalońskim zawodnikiem został wybrany Oriol Romeu z FC Barcelony, a zawodniczką zdobywczyni Złotej Piłki Aitana Bonmatí z tego samego klubu.

Za piłkarza z największym potencjałem uznano lewego obrońcę „Blaugrany” Alejandro Balde, zaś spośród piłkarek wypożyczoną z Barcelony do Sevilli Maríę Pérez.

Najlepszym trenerem drużyny męskiej wybrano Pepa Guardiolę z Manchesteru City, a żeńskiej Clàudię Pons prowadzącą reprezentację Hiszpanii w futsalu.

Nagrody dla najskuteczniejszych strzelców otrzymali w kategorii męskiej Gerard Moreno z Villarrealu i Javi Puado z Espanyolu, zaś w żeńskiej Aitana Bonmatí i Clàudia Pina z FC Barcelony.

Spośród zawodników drużyn futsalowych uhonorowano Sergio Gonzáleza i Annę Escribano.

Za najlepszego arbitra uznano Víctora Garcíę Verdurę, który w bieżącym sezonie sędziował siedem spotkań w LaLidze.

Nagrodę specjalną przyznano byłemu zawodnikowi „Dumy Katalonii” Bojanowi Krkiciowi.

W głosowaniu brali udział przedstawiciele klubów i organizacji sportowych zrzeszonych w Katalońskiej Federacji Piłkarskiej oraz wybrani dziennikarze.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marzą o zatrudnieniu Zinédine'a Zidane'a. Zobaczymy, czy uda się go przekonać Marzą o zatrudnieniu Zinédine'a Zidane'a. Zobaczymy, czy uda się go przekonać Wisła Kraków zrezygnowała z transferu Wisła Kraków zrezygnowała z transferu Puchar Polski: Składy na Piast Gliwice - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Puchar Polski: Składy na Piast Gliwice - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Szpital w Wiśle Kraków. Nowy uraz [OFICJALNIE] Szpital w Wiśle Kraków. Nowy uraz [OFICJALNIE] Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić Michał Probierz pominie 72-krotnego reprezentanta Polski?! Ma nie dostać powołania na marcowe mecze Michał Probierz pominie 72-krotnego reprezentanta Polski?! Ma nie dostać powołania na marcowe mecze

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy