Oficjalnie: Kâzım-Richards zmienił barwy

Oficjalnie: Kâzım-Richards zmienił barwy
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Corinthians

Colin Kâzım-Richards zamienił Coritibę na Corinthians.

Tym samym piętnasty klub w ostatnim sezonie Serie A zastąpił siódmym, jednak z aspiracjami nawet na tytuł mistrzowski w 2017 roku.

Kâzım nie zachwycił w swoim pierwszym sezonie w Brazylii (po transferze z Celtiku), strzelając zaledwie trzy bramki w 21 meczach. To jednak nie zniechęciło działaczy z São Paulo w zaoferowaniu mu dwuletniej umowy. Kwota transferu wyniosła około 300 tysięcy euro.

Dla 30-letniego skrzydłowego (lub środkowego napastnika) jest to już DWUNASTY transfer w karierze. Wcześniej grał między innymi w Fenerbahce, Galatasaray, Olympiakosie, Blackburn czy wspomnianych Feyenoordzie i Celtiku.

Kâzım urodził się w Anglii, jednak dzięki matce wywodzącej się z cypryjskich Turków dostał tureckie obywatelstwo i na arenie międzynarodowej reprezentuje te państwo.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Skandal w III lidze. PZPN zdegradował GKS Wikielec przy „zielonym stoliku” Skandal w III lidze. PZPN zdegradował GKS Wikielec przy „zielonym stoliku” Granit Xhaka opuszcza Arsenal. Porozumienie osiągniętę Granit Xhaka opuszcza Arsenal. Porozumienie osiągniętę Legia Warszawa domyka SZÓSTY letni transfer. Wzmocnienie defensywy Legia Warszawa domyka SZÓSTY letni transfer. Wzmocnienie defensywy Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE] Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy