OFICJALNIE: Kenedy, Jason i Timor w Getafe

OFICJALNIE: Kenedy, Jason i Timor w Getafe
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Getafe CF | UD Las Palmas

Getafe CF poinformowało o pozyskaniu Kenedy’ego, Jasona oraz Davida Timora.

W końcówce okna celem podmadryckiego klubu było znaczące wzmocnienie składu i misja została zakończona powodzeniem. Do drużyny dołączyli bowiem lewy pomocnik, prawoskrzydłowy oraz gracz środka pola mogący występować także w obronie.

Kenedy został sprowadzony z Chelsea, w której z najlepszej strony dał się poznać tamtejszym kibicom w sezonie 2017/2018. Wówczas Brazylijczyk w 18 meczach zdobył trzy bramki i zanotował cztery asysty, jednak już kolejną kampanię spędził na wypożyczeniu w Newcastle United. Teraz „The Blues” powtórzyli ten zabieg, a ponadto do umowy wpisana została możliwość transferu definitywnego.

Angaż Jasona Valencia zapewniła sobie na długo przed startem letniego okna transferowego, lecz gdy sezon został zainaugurowany, 25-latkowi ani razu nie było dane znaleźć się chociażby w kadrze meczowej. W efekcie otrzymał on zgodę na wypożyczenie do Getafe.

Ostatni z pozyskanych, David Timor, uzgodnił ze swoim już byłym klubem, że w przypadku otrzymania zadowalającej oferty, dostanie on zgodę na transfer bezgotówkowy. Jednocześnie UD Las Palmas zapewniło sobie 10% z kwoty przyszłej operacji z udziałem blisko 30-letniego Hiszpana.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy