Oficjalnie: Kessié w Milanie!

Oficjalnie: Kessié w Milanie! fot. Transfery.info
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Milan

Milan potwierdził transfer Francka Kessié.

Przenosiny pomocnika Atalanty do Mediolanu były spodziewane od dawna. Jego testy medyczne się przeciągały, ale transfer w końcu został potwierdzony.


„Rossoneri” poinformowali, że Iworyjczyk został sprowadzony na zasadzie dwuletniego wypożyczenia. Po nim mediolańczycy są zobligowani do definitywnego wykupienia 20-latka z Bergamo.


Kessié jest jednym z największych objawień ostatniego sezonu. Czarnoskóry pomocnik, który może występować również w obronie, rozegrał w sumie 30 spotkań w Serie A. Zdobył w nich sześć bramek, do których dorzucił cztery asysty. Oprócz tego zanotował jedno trafienie w Pucharze Włoch.


Jego znakomita forma nie uszła oczywiście uwadze innym europejskim gigantom. Milan wyprzedził w wyścigu o jego podpis m.in. Romę, Inter, Chelsea czy PSG.


Spekuluje się, że drugi letni nabytek Milanu (pierwszym był Mateo Musacchio) będzie zarabiał na San Siro 2-2,5 miliona euro rocznie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa zastąpi Josué jej byłym gwiazdorem? „Warto monitorować tę sprawę” Legia Warszawa zastąpi Josué jej byłym gwiazdorem? „Warto monitorować tę sprawę” Ekspert nie ma wątpliwości w sprawie następcy Christophe'a Galtiera w PSG. „To jedyny szkoleniowiec, który może tam przetrwać” Ekspert nie ma wątpliwości w sprawie następcy Christophe'a Galtiera w PSG. „To jedyny szkoleniowiec, który może tam przetrwać” OFICJALNIE: Niemcy bez gwiazdy w marcowych meczach OFICJALNIE: Niemcy bez gwiazdy w marcowych meczach Steven Gerrard znalazł nową pracę. Poza ławką trenerską [OFICJALNIE] Steven Gerrard znalazł nową pracę. Poza ławką trenerską [OFICJALNIE] Antonio Conte na wylocie z Tottenhamu Antonio Conte na wylocie z Tottenhamu Mateusz Bogusz odchodzi z Leeds United. Daleka przeprowadzka! Mateusz Bogusz odchodzi z Leeds United. Daleka przeprowadzka! Reprezentacja Polski: Obrońca wypadł z kadry na mecze z Czechami i Albanią [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Obrońca wypadł z kadry na mecze z Czechami i Albanią [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy