Oficjalnie: Kessié w Milanie!

Oficjalnie: Kessié w Milanie!
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Milan

Milan potwierdził transfer Francka Kessié.

Przenosiny pomocnika Atalanty do Mediolanu były spodziewane od dawna. Jego testy medyczne się przeciągały, ale transfer w końcu został potwierdzony.


„Rossoneri” poinformowali, że Iworyjczyk został sprowadzony na zasadzie dwuletniego wypożyczenia. Po nim mediolańczycy są zobligowani do definitywnego wykupienia 20-latka z Bergamo.


Kessié jest jednym z największych objawień ostatniego sezonu. Czarnoskóry pomocnik, który może występować również w obronie, rozegrał w sumie 30 spotkań w Serie A. Zdobył w nich sześć bramek, do których dorzucił cztery asysty. Oprócz tego zanotował jedno trafienie w Pucharze Włoch.


Jego znakomita forma nie uszła oczywiście uwadze innym europejskim gigantom. Milan wyprzedził w wyścigu o jego podpis m.in. Romę, Inter, Chelsea czy PSG.


Spekuluje się, że drugi letni nabytek Milanu (pierwszym był Mateo Musacchio) będzie zarabiał na San Siro 2-2,5 miliona euro rocznie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Juventus z ważną decyzją w sprawie Memphisa Depaya Juventus z ważną decyzją w sprawie Memphisa Depaya Transfery - Relacja na żywo [14/08/2022] Transfery - Relacja na żywo [14/08/2022] OFICJALNIE: Nottingham Forest z TRZYNASTYM letnim transferem. Bariera 100 milionów euro złamana OFICJALNIE: Nottingham Forest z TRZYNASTYM letnim transferem. Bariera 100 milionów euro złamana Legia Warszawa finalizuje głośny transfer. Testy medyczne! Legia Warszawa finalizuje głośny transfer. Testy medyczne! Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy