OFICJALNIE: Keven Schlotterbeck w VfL Bochum

OFICJALNIE: Keven Schlotterbeck w VfL Bochum
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: VfL Bochum

VfL Bochum poinformowało o finalizacji pierwszego zimowego transferu, jakim jest wypożyczenie Kevena Schlotterbecka.

VfL Bochum to ekipa, której celem na ten sezon jest utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Niemczech. Żeby jednak dopiąć swego, potrzebne są w drużynie nowe twarze. Świeżej krwi wymaga między innymi formacja defensywna.

W związku z tym od jakiegoś czasu czyniono starania w kierunku sprowadzenia Kevena Schlotterbecka. Te zakończyły się sukcesem, o czym poinformowano w poniedziałek za pośrednictwem oficjalnych mediów.

25-latek najpierw przeszedł testy medyczne, które wypadły pomyślnie, dlatego transakcję zrealizowano.

Trzykrotny reprezentant Niemiec przenosi się do VfL Bochum z Freiburga w ramach wypożyczenia. Porozumienie, które zawarły strony, ma być ważne do 30 czerwca 2023 roku. W umowie prawdopodobnie brak opcji wykupu.

- Wraz z tym transferem, wzmacniamy naszą defensywę, a co za tym idzie, dajemy sztabowi szkoleniowemu większe pole manewru. Keven wie, czego od niego oczekujemy i to na pewno bardzo ważne. Jest gotów wspierać nas w walce o pozostanie w Bundeslidze - stwierdził dyrektor sportowy Patrick Fabian.

Schlotterbeck to wychowanek Stuttgarter Kickers. W swojej karierze był też związany z takimi zespołami jak między innymi Union Berlin oraz VfL Kirchheim.

Do Freiburga trafił natomiast w 2017 roku. Jeśli chodzi o ten sezon, zanotował w nim łącznie pięć występów.

Niemiec to pierwszy zimowy transfer VfL Bochum.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League EA Sports FC 24:  20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty EA Sports FC 24: 20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty Prezes ŁKS-u nie wytrzymał. Wymowny wpis w sprawie sędziego Daniela Stefańskiego Prezes ŁKS-u nie wytrzymał. Wymowny wpis w sprawie sędziego Daniela Stefańskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy