OFICJALNIE: Keven Schlotterbeck w VfL Bochum

2023-01-02 10:47:09; Aktualizacja: 1 rok temu
OFICJALNIE: Keven Schlotterbeck w VfL Bochum
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: VfL Bochum

VfL Bochum poinformowało o finalizacji pierwszego zimowego transferu, jakim jest wypożyczenie Kevena Schlotterbecka.

VfL Bochum to ekipa, której celem na ten sezon jest utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Niemczech. Żeby jednak dopiąć swego, potrzebne są w drużynie nowe twarze. Świeżej krwi wymaga między innymi formacja defensywna.

W związku z tym od jakiegoś czasu czyniono starania w kierunku sprowadzenia Kevena Schlotterbecka. Te zakończyły się sukcesem, o czym poinformowano w poniedziałek za pośrednictwem oficjalnych mediów.

25-latek najpierw przeszedł testy medyczne, które wypadły pomyślnie, dlatego transakcję zrealizowano.

Trzykrotny reprezentant Niemiec przenosi się do VfL Bochum z Freiburga w ramach wypożyczenia. Porozumienie, które zawarły strony, ma być ważne do 30 czerwca 2023 roku. W umowie prawdopodobnie brak opcji wykupu.

- Wraz z tym transferem, wzmacniamy naszą defensywę, a co za tym idzie, dajemy sztabowi szkoleniowemu większe pole manewru. Keven wie, czego od niego oczekujemy i to na pewno bardzo ważne. Jest gotów wspierać nas w walce o pozostanie w Bundeslidze - stwierdził dyrektor sportowy Patrick Fabian.

Schlotterbeck to wychowanek Stuttgarter Kickers. W swojej karierze był też związany z takimi zespołami jak między innymi Union Berlin oraz VfL Kirchheim.

Do Freiburga trafił natomiast w 2017 roku. Jeśli chodzi o ten sezon, zanotował w nim łącznie pięć występów.

Niemiec to pierwszy zimowy transfer VfL Bochum.