OFICJALNIE: Ki Sung-Yueng w Mallorce

OFICJALNIE: Ki Sung-Yueng w Mallorce
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Mallorca

RCD Mallorca poinformowała o zakontraktowaniu Ki Sung-Yuenga.

Koreańczyk od wielu lat związany był z Wyspami Brytyjskimi, gdzie miał okazję występować broniąc barw takich klubów jak Celtic, Swansea City, Sunderland i ostatnio Newcastle United. Defensywny pomocnik do „Srok” dołączył latem 2018 roku i już w pierwszym sezonie zgromadził 19 spotkań.

W trwających rozgrywkach 31-latkowi nie wiodło się jednak już tak dobrze (tylko cztery występy), dlatego w styczniu rozwiązano z nim kontrakt za porozumieniem stron. W efekcie mógł on swobodnie poszukiwać nowego pracodawcy i ostatecznie dziś go znalazł.

Sung-yueng karierę będzie kontynuował na Półwyspie Iberyjskim, a konkretnie w hiszpańskiej Mallorce. Z osiemnastą ekipą LaLigi podpisał on umowę do 30 czerwca i tym samym będzie miał on za zadanie pomóc nowym kolegom w utrzymaniu na najwyższym poziomie rozgrywkowym.

Mierzący 189 centymetrów zawodnik to były reprezentant Korei Południowej, której trykot przywdziewał ponad 100 razy. Przez ten czas pomocnik wystąpił m.in. na mundialach w 2010 oraz 2014 roku. Tym samym może on być znaczącym wzmocnieniem dla ekipy Vicente Moreno.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań poważnie osłabiony na resztę sezonu? Podstawowy piłkarz może przejść zabieg Lech Poznań poważnie osłabiony na resztę sezonu? Podstawowy piłkarz może przejść zabieg Górnik Zabrze nie musi się martwić o kondycję finansową. Na tym zawodniku zarobią dobre pieniądze Górnik Zabrze nie musi się martwić o kondycję finansową. Na tym zawodniku zarobią dobre pieniądze Raków Częstochowa z najwartościowszym zawodnikiem w Ekstraklasie. Transfermarkt zaktualizował wyceny Raków Częstochowa z najwartościowszym zawodnikiem w Ekstraklasie. Transfermarkt zaktualizował wyceny Sergio Ramos zaskoczy kierunkiem transferu? Na stole gigantyczny kontrakt Sergio Ramos zaskoczy kierunkiem transferu? Na stole gigantyczny kontrakt FC Barcelona planuje jeden spektakularny transfer. Trzy gwiazdorskie kandydatury FC Barcelona planuje jeden spektakularny transfer. Trzy gwiazdorskie kandydatury Lech Poznań ma kolejny nieoszlifowany diament. „Chętnych nie brakuje” Lech Poznań ma kolejny nieoszlifowany diament. „Chętnych nie brakuje” Patrice Evra diagnozuje problem PSG. „Dlatego nie radzą sobie w Lidze Mistrzów” Patrice Evra diagnozuje problem PSG. „Dlatego nie radzą sobie w Lidze Mistrzów”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy