OFICJALNIE: Kilka tygodni pauzy podstawowego obrońcy Górnika Zabrze

2024-10-07 11:17:10; Aktualizacja: 2 godziny temu
OFICJALNIE: Kilka tygodni pauzy podstawowego obrońcy Górnika Zabrze Fot. tomczest / PressFocus
Piotr Różalski Źródło: Górnik Zabrze

Górnik Zabrze potwierdził długotrwały uraz odniesiony przez Manu Sáncheza w spotkaniu 10. kolejki Ekstraklasy przeciwko Legii Warszawa. Trener Jan Urban nie będzie mógł skorzystać z usług Hiszpana przez „kilka tygodni”.

Sprowadzony minionego lata do drużyny przy Roosevelta 28-latek musiał opuścić boisko już na początku rywalizacji. W jego miejsce zameldował się Paweł Olkowski. Ostatecznie zabrzanie wywieźli z Łazienkowskiej jeden punkt po remisie 1-1.

„W ostatnim meczu wyjazdowym Legia Warszawa – Górnik Zabrze Manu Sánchez opuścił plac gry w 5. minucie na wskutek kontuzji. Szczegółowe badania potwierdziły uraz mięśni przywodzicieli, który wykluczy naszego zawodnika z gry na kilka tygodni. 28-latka czeka teraz rehabilitacja” – czytamy w oficjalnym komunikacie 14-krotnego mistrza Polski.

Sánchez to podstawowy zawodnik Górnika. Ze wszystkich jedenastu rozegranych spotkań aż dziewięć zaczynał od pierwszego gwizdka. Oprócz wypracowanych trzech czystych kont dołożył też trafienie w rywalizacji z Puszczą Niepołomice.

Urban w miejsce kontuzjowanego piłkarza w ostatnim pojedynku Ekstraklasy z Zagłębiem Lubin zdecydował się postawić na Dominika Szalę, aby później znowu dać szansę z ławki Olkowskiemu. Mecz zakończył się porażką 0-1.

W trakcie przerwy na reprezentacje Górnik zajmuje 12. miejsce z 12 punktami na koncie.