OFICJALNIE: Klub z Chin zamierza zrezygnować z usług zagranicznych piłkarzy!

OFICJALNIE: Klub z Chin zamierza zrezygnować z usług zagranicznych piłkarzy!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Guangzhou Evergrande

Guangzhou Evergrande nie planuje w nadchodzących latach sprowadzać do swojego zespołu zagranicznych zawodników.

Wczoraj drużyna z Chinese Super League wystosowała specjalny komunikat, w którym zaprzeczyła wszystkim plotkom łączącym ich z transferem Pierre-Emericka Aubameyanga.

Dziś włodarze klubu postanowili pójść jeszcze dalej i poinformowali, że zamierzają skończyć ze sprowadzaniem zagranicznych piłkarzy do swojego zespołu.

„W ostatnich latach jesteśmy świadkami podnoszenia poziomu ligi krajowej i coraz większego zainteresowania rynkiem piłkarskim za sprawą pogłębionych reform w chińskim futbolu. Od 2017 roku nasz klub zdecydował dopasować do wprowadzonych zasad i postanowił nie wydawać olbrzymich sum na pozyskiwanie zagranicznych zawodników. Teraz zamierzamy stopniowo ograniczać ich liczbę w drużynie, ponieważ skupiamy się na szkoleniu młodzieży. Chcemy, aby wdrożony przez nas model doprowadził do utworzenia kadry zespołu złożonej z wyłącznie chińskich piłkarz do 2020 roku” - czytamy w oficjalnych komunikacie.

Guangzhou Evergrande od momentu wprowadzenia przez Chiński Związek Piłki Nożnej podatku transferowego wynoszącego 100% zaprzestało wydawania dużych sum na sprowadzanie nowych graczy.

Mistrz kraju świeci obecnie przykładem, ponieważ przez ostatni rok pozyskał na zasadzie wolnego transferu tylko dwóch obcokrajowców - Muriquiego z Brazylii (nie ma go już w zespole) oraz Kima Young-Gwona z Korei Południowej i przeprowadził jedną dużą gotówkową transakcję, sprowadzając Chenglina Zhanga z BJ Renhe za około dziesięć milionów euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa ma nowego napastnika. Alexandre Guedes zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Raków Częstochowa ma nowego napastnika. Alexandre Guedes zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Mauricio Pochettino na dłużej w PSG [OFICJALNIE] Mauricio Pochettino na dłużej w PSG [OFICJALNIE] Kylian Mbappé poinformował Mauricio Pochettino o swojej decyzji Kylian Mbappé poinformował Mauricio Pochettino o swojej decyzji Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził numer Jadona Sancho [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził numer Jadona Sancho [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Bukmacher płaci za nietrafienie wyników całej kolejki Ekstraklasa: Bukmacher płaci za nietrafienie wyników całej kolejki OFICJALNIE: Jadon Sancho w Manchesterze United OFICJALNIE: Jadon Sancho w Manchesterze United

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy