OFICJALNIE: Kokorin w Serie A. Ostatnia szansa Rosjanina

OFICJALNIE: Kokorin w Serie A. Ostatnia szansa Rosjanina fot. Alizada Studios / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: ACF Fiorentina

Fiorentina poinformowała o pozyskaniu Aleksandra Kokorina.

Od kilku dni mówiło o tym, że Aleksandr Kokorin rozstanie się ze Spartakiem Moskwa i obierze kierunek na Półwysep Apeniński. W czwartek stało się to faktem.

Rosyjski klub poinformował, że doszedł z Włochami do porozumienia w kwestii warunków przeprowadzi i wydał zgodę na to, by napastnik udał się do Florencji. Tam przejdzie szczegółowe testy medyczne.

Jeśli badania wypadną pomyślnie, cała transakcja zostanie zrealizowana. Wówczas to zawodnik parafuje z nowym klubem kontrakt do 30 czerwca 2024 roku.

Na Rosjaninie zarobi oczywiście jego obecny zespół, a więc Spartak Moskwa. Kwota transakcji ma wynieść 4,5 miliona euro.

Kariera Kokorina przypominała w ostatnich latach sinusoidę, nie tylko te sportową. W październiku 2018 roku w Petersburgu napastnik wspólnie z Pawiełem Mamajewem oraz dwoma innymi osobami, dopuścili się przemocy wobec szofera dziennikarki, Olgi Uszakowej. W wyniku starcia mężczyzna doznał wstrząśnienia mózgu.

Później doszło jeszcze do ataków z udziałem wspomnianej czwórki w pobliskiej kawiarni. Całe zajście zarejestrowały kamery monitoringu.

Prowodyrzy całego zajścia zostali wtedy skazani na pobyt w kolonii karnej. Kokorin wyszedł z niej 17 września 2019 roku.

Atakujący to wychowanek Lokomotiwu Moskwa. W swojej karierze był też związany z Dynamem Moskwa, Anży Machaczkała, Zenitem Petersburg oraz FK Soczi.

Od sierpnia 2020 roku przywdziewał trykot Spartaka Moskwa. W barwach tej ekipy zanotował łącznie dziesięć spotkań. Jego dorobek to dwa gole i dwie asysty.

W kontekście wzmocnienia ataku Fiorentiny pod uwagę brany był też reprezentant Polski, Krzysztof Piątek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy