OFICJALNIE: Komunikat UEFA w sprawie Euro 2020

OFICJALNIE: Komunikat UEFA w sprawie Euro 2020
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: dpa I PAP

Rozprzestrzeniający się koronawirus paraliżuje kolejne rozgrywki piłkarskie. Póki co nie ma jednak decyzji o zmianie terminu rozpoczęcia Euro 2020.

W ostatnich godzinach pojawiły się doniesienia sugerujące, że kilka europejskich federacji optuje za przełożeniem Euro. Jeden z planów zakłada przeniesienie imprezy na przyszły rok. UEFA w komunikacie przesłanym agencjom prasowym poinformowała jednak, że na ten moment taka decyzja nie została podjęta.

„Euro 2020 rozpocznie się 12 czerwca 2020 roku w Rzymie. UEFA jest w ciągłym kontakcie z władzami międzynarodowymi i lokalnymi. Terminarz nie musi zostać zmieniony. Sytuacja będzie na bieżąco monitorowana” - czytamy w oświadczeniu UEFA przekazanym agencji dpa, które podał dalej również PAP.

Przypomnijmy, że Euro 2020 planowo ma odbyć się w 12 państwach. Turniej rozpocznie się 12 czerwca w Rzymie, a zakończy - 12 lipca w Londynie.

Reprezentacja Polski trafiła do grupy E z Hiszpanią i Szwecją. Stawkę uzupełni zespół z baraży.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Żelisław Żyżyński żegna się z Canal+ Sport. Czas na nowe wyzwanie [OFICJALNIE] Żelisław Żyżyński żegna się z Canal+ Sport. Czas na nowe wyzwanie [OFICJALNIE] Joe Willock przeżył chwile grozy. Wypadek piłkarza Arsenalu [WIDEO] Joe Willock przeżył chwile grozy. Wypadek piłkarza Arsenalu [WIDEO] Premier League: Na razie tylko te DZIESIĘĆ klubów zagra z kibicami [OFICJALNIE] Premier League: Na razie tylko te DZIESIĘĆ klubów zagra z kibicami [OFICJALNIE] Żył i umarł według swoich zasad. Adios, Pelusa Żył i umarł według swoich zasad. Adios, Pelusa Klopp ostro po meczu z Atalantą: To prawie jak zbrodnia! Klopp ostro po meczu z Atalantą: To prawie jak zbrodnia! Ujawniono wstępne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony Ujawniono wstępne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy