OFICJALNIE: Koniec sagi. Bamba Dieng w końcu opuścił Olympique Marsylia

OFICJALNIE: Koniec sagi. Bamba Dieng w końcu opuścił Olympique Marsylia fot. A.Taoualit / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Lorient

Olympique Marsylia doszedł do porozumienia z FC Lorient w sprawie warunków sprzedaży Bamby Dienga.

Środkowy napastnik ubiegłego lata był kilka razy o krok od zmiany pracodawcy, ale wszystko rozbijało się o wynik testów medycznych. Tych nie przeszedł on w OGC Nice.

Zimą sytuacja znacząco się nie zmieniła, a piłkarz ponownie trafił na listę sprzedażową. Porozumienie udało się wypracować z FC Lorient.

22-latek wyruszył na badania, które ponownie wykazały problemy z jednym z kolan. Operacja stanęła pod znakiem zapytania.

Wicemistrzowie Francji mieli olbrzymi mętlik w głowie. W międzyczasie zaczęli bowiem szantażować ligowego rywala, uzależniając sprzedaż od powodzenia transferu z udziałem Terema Moffiego.

Kiedy Nigeryjczyk całkowicie wykluczył taki ruch, Olympique Marsylia także musiał zrobić krok do tyłu.

Finalnie strony znalazły rozwiązanie.

Bamba Dieng opuścił Stade Vélodrome za 10 milionów euro, w tym dwumilionowe bonusy.

To potencjalnie największy zakup w historii siódmej siły Ligue 1, gdyż obecnie rekordzistą jest kosztujący dziewięć milionów euro Adrian Grbić.

17-krotny reprezentant Senegalu i uczestnik Mistrzostw Świata 2022 w koszulce OM zgromadził 54 występy. Swoją obecność zaznaczył 11 trafieniami oraz czterema asystami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Dele Alli zniknął Dele Alli zniknął Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy