OFICJALNIE: Kotwica Kołobrzeg z jedenastym transferem tego lata

2023-07-07 18:45:32; Aktualizacja: 11 miesięcy temu
OFICJALNIE: Kotwica Kołobrzeg z jedenastym transferem tego lata
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz Źródło: Kotwica Kołobrzeg

Kotwica Kołobrzeg pozyskała dotychczasowego bramkarza ŁKS-u Łódź, Marka Kozioła.

35-latek podpisał kontrakt do końca czerwca 2024 roku, z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

W trakcie dwuletniego pobytu w łódzkim zespole wystąpił w 30 spotkaniach I Ligi. Brał również udział w starciu z Cracovią w Pucharze Polski, gdzie obronił strzał Pelle van Amersfoorta w serii rzutów karnych. Jednak w ubiegłym sezonie pojawił się na boisku tylko w jednym meczu, przeciwko Chrobremu Głogów w czwartej kolejce rozgrywek.

W przeszłości występował w Ekstraklasie jako zawodnik Korony Kielce i Zagłębia Lubin. Reprezentował ponadto Stal Mielec i Sandecję Nowy Sącz. W tej ostatniej drużynie rozegrał najwięcej spotkań w swojej karierze, gdyż w jej barwach pojawiał się na boisku 128 razy, a także zachował 39 czystych kont.

Kotwica Kołobrzeg zajęła w ubiegłym sezonie trzecie miejsce w II Lidze. W półfinale baraży przegrała jednak po dogrywce 1:2 z Motorem Lublin.

Poza Markiem Koziołem do pomorskiej drużyny dołączyli ostatnio: Filipe Oliveira, Jakub Rzeźniczak, Jakub Żubrowski, Filip Kozłowski, Olaf Nowak, Tafara Madembo, Zak Abbott, Patryk Pytlewski, Miłosz Kurzydłowski oraz Aron Stasiak.