OFICJALNIE: Koulibaly nie zagra z Brescią i Torino

OFICJALNIE: Koulibaly nie zagra z Brescią i Torino
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: FIGC

FIGC, a więc Włoski Związek Piłki Nożnej, podjął decyzję o dwumeczowym zawieszeniu Kalidou Koulibaly’ego. To wynik czerwonej kartki, którą Senegalczyk obejrzał w ostatnim starciu z Cagliari Calcio.

W piątej kolejce Serie A Carlo Ancelotti postanowił nieco zmodyfikować skład, dając przy okazji odpocząć m.in. swojemu liderowi defensywy. Pech chciał, że w wyniku kontuzji Nikoli Maksimovicia, mierzący 186 centymetrów wzrostu piłkarz z Afryki i tak pojawił się na boisku. Nie dotrwał jednak do końcowego gwizdka arbitra, gdyż tuż przed tym otrzymał czerwoną kartkę.

32-krotny reprezentant Senegalu protestował przeciwko decyzji sędziego głównego o uznaniu bramki, która finalnie dała rywalom zwycięstwo i w konsekwencji spotkała go za to kara. Włoski Związek Piłki Nożnej podjął bowiem decyzję, że 28-latek nie zagra w dwóch najbliższych spotkaniach na krajowym podwórku, tj. kolejno z Brescią Calcio (w najbliższą sobotę) oraz Torino (szóstego października).

Jak poinformowano w oficjalnym komunikacie, Kalidou Koulibaly wykazał się „brakiem szacunku” w stosunku do arbitra i dlatego dodatkowo ukarano go grzywną w wysokości 10 tysięcy euro.

W obecnym sezonie piłkarz urodzony we Francji rozegrał w koszulce SSC Napoli sześć spotkań, a najbliższa okazja do kolejnego występu nadarzy się już w środę, kiedy „Błękitni” zmierzą w fazie grupowej Ligi Mistrzów z KRC Genk.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy