OFICJALNIE: Kristian Thorstvedt w Sassuolo

2022-07-12 11:13:17; Aktualizacja: 2 lata temu
OFICJALNIE: Kristian Thorstvedt w Sassuolo
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Sassuolo

Sassuolo poinformowało we wtorkowy poranek o sprowadzeniu Kristiana Thorstvedta z KRC Genk.

Wiele jest przesłanek ku temu, że wkrótce szeregi Sassuolo opuści Gianluca Scamacca. 23-latek jest o krok od opuszczanie Półwyspu Apenińskiego i przeniesienia się do Paris Saint-Germain. Jeśli do tego dojdzie, działacze włoskiego klubu będą dysponować sporymi środkami na wzmocnienia.

Choć te jeszcze na koncie się nie pojawiły, to i tak nie można odmówić klubowym władzom śmiałości na rynku. We wtorek poinformowano o interesującym transferze ofensywnego pomocnika, a do drużyny prowadzonej przez Alessia Dionisiego dołącza Kristian Thorstvedt.

23-latek najpierw odbył szczegółowe badania, które wypadły bardzo dobrze, dlatego nic nie stało na przeszkodzie, by sfinalizować ten transfer.

Norweg przenosi się do Sassuolo z KRC Genk w ramach transferu definitywnego. Z nowym pracodawcą związał się kontraktem, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2027 roku.

Jeśli chodzi natomiast o kwotę transakcji, to nieoficjalnie mówi się, że Belgowie zarobili na tym zawodniku dziesięć milionów euro.

23-latek jest wychowankiem Stabæk Fotball. W swojej karierze grał też w barwach Viking FK, a do Genku trafił w styczniu 2020 roku. Poprzedni sezon zakończył z 45 występami, a jego dorobek to siedem goli oraz trzy asysty.

Sassuolo zakończyło poprzedni sezon Serie A na jedenastym miejscu.