OFICJALNIE: Kuszczak ma nowego menadżera. Mógł prowadzić zespół Krychowiaka!

OFICJALNIE: Kuszczak ma nowego menadżera. Mógł prowadzić zespół Krychowiaka!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Birmingham City FC

Garry Monk będzie w najbliższym czasie odpowiedzialny za wyniki osiągane przez Birmingham City.

Anglik objął stanowisko menadżera ekipy z St Andrew's Stadium po zwolnionym Steve'ie Cotterillu. „Blues” pod wodzą 53-letniego szkoleniowca nie osiągali zadowalających wyników na zapleczu Premier League i po rozegraniu 35 spotkań okupują miejsce w strefie spadkowej. Na chwilę obecną mają jednak tylko dwa punkty straty do lokaty gwarantującej utrzymanie w Championship. 

Włodarze Birmingham City mają nadzieję, ze Garry Monk wydostanie ich zespół z trudnej sytuacji i w przyszłości zdoła z nim powalczyć o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Z tego też powodu zdecydowali się na podpisanie z nim długoterminowego kontraktu, który wiąże go z klubem do końca czerwca 2021 roku.

Były menadżer Swansea City oraz Leeds United w trwających rozgrywkach miał już okazję pracować w Championship. Niespełna 39-letni szkoleniowiec prowadził w obecnym sezonie Middlesbrough. Przedstawiciele spadkowicza z Premier League nie byli jednak zadowoleni z postawy drużyny i tuż przed Świętami Bożego Narodzenia postanowili rozwiązać umowę z Anglikiem.

Monk po opuszczeniu szeregów ekipy Riverside Stadium nie narzekał na brak zainteresowania i był wymieniany w gronie menadżerów, którzy mogli przejąć West Bromwich Albion po Tonym Pulisie. Ostatecznie włodarze „The Baggies” postawili na Alana Pardew i być może teraz żałują swojej decyzji, ponieważ WBA, w którym występuje Grzegorz Krychowiak, zajmuje ostatnie miejsce w Premier League.

Anglik w przeszłość miał okazję współpracować z Łukaszem Fabiańskim w Swansea City i teraz w Birmingham City będzie miał ponownie okazję prowadzić polskiego golkipera, którym jest Tomasz Kuszczak.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Patryk Lipski w Piaście Gliwice OFICJALNIE: Patryk Lipski w Piaście Gliwice Manchester United: Alexis Sánchez definitywnie żegna się z klubem Manchester United: Alexis Sánchez definitywnie żegna się z klubem FIFA 21: Już nie tylko Piemonte Calcio. Roma FC dołącza do rywalizacji FIFA 21: Już nie tylko Piemonte Calcio. Roma FC dołącza do rywalizacji OFICJALNIE: Komplet strojów Wisły Kraków na nowy sezon [WIDEO] OFICJALNIE: Komplet strojów Wisły Kraków na nowy sezon [WIDEO] Arsenal coraz bliżej przejęcia Williana Arsenal coraz bliżej przejęcia Williana Jagiellonia Białystok pracuje nad ściągnięciem Černycha Jagiellonia Białystok pracuje nad ściągnięciem Černycha Lech Poznań: Marchwiński na radarze Torino Lech Poznań: Marchwiński na radarze Torino

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy