OFICJALNIE: Kuszczak ma nowego menadżera. Mógł prowadzić zespół Krychowiaka!

OFICJALNIE: Kuszczak ma nowego menadżera. Mógł prowadzić zespół Krychowiaka!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Birmingham City FC

Garry Monk będzie w najbliższym czasie odpowiedzialny za wyniki osiągane przez Birmingham City.

Anglik objął stanowisko menadżera ekipy z St Andrew's Stadium po zwolnionym Steve'ie Cotterillu. „Blues” pod wodzą 53-letniego szkoleniowca nie osiągali zadowalających wyników na zapleczu Premier League i po rozegraniu 35 spotkań okupują miejsce w strefie spadkowej. Na chwilę obecną mają jednak tylko dwa punkty straty do lokaty gwarantującej utrzymanie w Championship. 

Włodarze Birmingham City mają nadzieję, ze Garry Monk wydostanie ich zespół z trudnej sytuacji i w przyszłości zdoła z nim powalczyć o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Z tego też powodu zdecydowali się na podpisanie z nim długoterminowego kontraktu, który wiąże go z klubem do końca czerwca 2021 roku.

Były menadżer Swansea City oraz Leeds United w trwających rozgrywkach miał już okazję pracować w Championship. Niespełna 39-letni szkoleniowiec prowadził w obecnym sezonie Middlesbrough. Przedstawiciele spadkowicza z Premier League nie byli jednak zadowoleni z postawy drużyny i tuż przed Świętami Bożego Narodzenia postanowili rozwiązać umowę z Anglikiem.

Monk po opuszczeniu szeregów ekipy Riverside Stadium nie narzekał na brak zainteresowania i był wymieniany w gronie menadżerów, którzy mogli przejąć West Bromwich Albion po Tonym Pulisie. Ostatecznie włodarze „The Baggies” postawili na Alana Pardew i być może teraz żałują swojej decyzji, ponieważ WBA, w którym występuje Grzegorz Krychowiak, zajmuje ostatnie miejsce w Premier League.

Anglik w przeszłość miał okazję współpracować z Łukaszem Fabiańskim w Swansea City i teraz w Birmingham City będzie miał ponownie okazję prowadzić polskiego golkipera, którym jest Tomasz Kuszczak.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy