OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea

OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Frank Lampard (Instagram)

Frank Lampard odniósł się pośrednictwem konta na Instagramie do przedwczesnego zakończenia swojej przygody na ławce trenerskiej Chelsea.

Przedstawiciele „The Blues” postanowili w obliczu ostatnich niezadowalających wyników osiągany przez londyński zespół dokonać zmiany na stanowisku szkoleniowca ekipy ze Stamford Bridge.

Chelsea poinformowała na razie jedynie o zwolnieniu Franka Lamparda, ale wiele na to wskazuje, że w przeciągu kilkunastu najbliższych godzin przedstawi Thomasa Tuchela jako nowego opiekuna jednej z czołowych drużyny rywalizujących na poziomie Premier League.

Sam 42-latek dawał wielokrotnie do zrozumienia w pomeczowych wywiadach, że władze „The Blues” mogą wkrótce stracić do niego zaufanie i zechcą powierzyć klub komuś innemu, dlatego nie czuje do nich teraz większego żalu, czego wyraz dał w opublikowanym przez siebie oświadczeniu na Instagramie.

„To był ogromny przywilej i zaszczyt móc prowadzić Chelsea, czyli klub, który przez tak długi czas był dużą częścią mojego życia.

Po pierwsze, chciałbym podziękować fanom za niesamowite wsparcie, które otrzymałem w przeciągu ostatnich 18 miesięcy. Mam nadzieję, że wiedzą, co to dla mnie oznacza.

Kiedy przyjąłem propozycję przejęcia zespołu, zrozumiałem, jakie czekają przede mną wyzwania w tym trudnym czasie dla klubu piłkarskiego. Jestem dumny z wyników, które udało się nam osiągnąć i jestem dumny z zawodników z akademii, którzy weszli do pierwszej drużyny i tak dobrze się spisali się. To przyszłość tej ekipy.

Jestem rozczarowany, że nie miałem wystarczająco dużo czasu w tym sezonie, aby wynieść klub wyżej w tabeli i przenieść go na wyższy poziom.

Chcę podziękować panu Abramowiczowi, zarządowi, zawodnikom, mojemu zespołowi trenerskiemu i wszystkim w klubie za ich ciężką pracę i poświęcenie, zwłaszcza w tych bezprecedensowych i trudnych czasach.

Życzę zespołowi i klubowi wszelkich sukcesów na przyszłość” - czytamy we wpisie umieszczonym przez Anglika.

Chelsea plasuje się obecnie na odległym dziewiątym miejscu w tabeli, ale traci tylko pięc punktów do miejsca gwarantującego start w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

***

Lampard już łączony z nową posadą po zwolnieniu z Chelsea

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marcin Kamiński szykuje się do wolnego transferu. Może trafić do uznanego niemieckiego klubu Marcin Kamiński szykuje się do wolnego transferu. Może trafić do uznanego niemieckiego klubu Bayern Monachium: Ujawniono zarobki piłkarzy. Klub płaci im od 2,5 do 22 milionów euro rocznie Bayern Monachium: Ujawniono zarobki piłkarzy. Klub płaci im od 2,5 do 22 milionów euro rocznie CIES: Najbardziej doświadczone talenty urodzone po 2000 roku. Dwóch Polaków w zestawieniu CIES: Najbardziej doświadczone talenty urodzone po 2000 roku. Dwóch Polaków w zestawieniu FC Barcelona: Ferran Reverter – kim jest prawa ręka Joana Laporty? FC Barcelona: Ferran Reverter – kim jest prawa ręka Joana Laporty? Heung-min Son i Harry Kane z rekordem Premier League. Przebili Alana Shearera i Chrisa Suttona Heung-min Son i Harry Kane z rekordem Premier League. Przebili Alana Shearera i Chrisa Suttona Manchester United: Sprzeczne informacje w sprawie Cavaniego Manchester United: Sprzeczne informacje w sprawie Cavaniego Rúben Amorim może zostać zawieszony nawet na SZEŚĆ lat. Sporting wydał ostre oświadczenie [OFICJALNIE] Rúben Amorim może zostać zawieszony nawet na SZEŚĆ lat. Sporting wydał ostre oświadczenie [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy