OFICJALNIE: Lecce wypożyczyło Giuseppe Pezzellę

OFICJALNIE: Lecce wypożyczyło Giuseppe Pezzellę
Redakcja
Redakcja
Źródło: US Lecce

Giuseppe Pezzella został nowym zawodnikiem Lecce.

24-letni obrońca przeniósł się do ekipy z południa Włoch na zasadzie wypożyczenia z Parmy. W umowie zawarto opcję wykupu zawodnika wraz z końcem obecnych rozgrywek.

Ruch ten oznacza dla Pezzelli ligowy awans, ponieważ przenosi się on z występującej w Serie B Parmy do Lecce, które rywalizuje z najlepszymi zespołami kraju w Serie A.

Lewy defensor poprzedni sezon również spędził na wypożyczeniu we włoskiej elicie. Wtedy na taki ruch zdecydowała się Atalanta. 24-latek będzie więc kontynuował zdobywanie doświadczenia w najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech.

Włoch całą swoją dotychczasową karierę spędził w ojczyźnie. Zaczynał w drużynie Monteruscello, a w późniejszych latach zakładał koszulki takich zespołów jak Palermo, Udinese, Genoa oraz wspomniana Atalanta.

Pezzella w minionym sezonie rozegrał w barwach Atalanty 29 spotkań, w których zanotował trzy asysty.

Prócz niego do ekipy Lecce w tym okienku transferowym trafili również Daniel Samek, Lameck Banda, Joel Voelkerling Persson, Federico Di Francesco, Federico Baschirotto, Kristijan Bistrovic, Assan Ceesay, Federico Brancolini, Marin Pongracic, Lorenzo Colombo, Wladimiro Falcone, Samuel Umtiti, Gianluca Frabotta, Kristoffer Askildsen i Mert Cetin.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Nenad Bjelica stoi przed dużą szansą. Chorwat bardzo blisko ciekawej posady Nenad Bjelica stoi przed dużą szansą. Chorwat bardzo blisko ciekawej posady Juventus z priorytetem transferowym na zimę Juventus z priorytetem transferowym na zimę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy