Oficjalnie: Lech Poznań sprowadza Dilavera

Oficjalnie: Lech Poznań sprowadza Dilavera
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Lech Poznań

Emir Dilaver przeniósł się z Ferencvárosi do Lecha Poznań.

Sezon Ekstraklasy zakończy się dopiero w niedzielę, ale „Kolejorz” już rozpoczyna działania na rynku transferowym. Klub poinformował posiadaczy karnetów za pośrednictwem SMS-a, a następnie na swojej stronie internetowej, że do stolicy Wielkopolski trafił prawy obrońca Ferencvárosi, Emir Dilaver. Austriak, posiadający także obywatelstwo bośniackie, zmienił klub na zasadzie wolnego transferu i związał się z nowym pracodawcą czteroletnim kontraktem.

26-latek na co dzień występuje na prawej obronie, ale w razie konieczności z powodzeniem może występować również w środku pola oraz defensywy. Wiceprezes Lecha, Piotr Rutkowski, chwali nowy nabytek za jego wolę walki, charakter i mentalność zwycięzcy. Dodaje, że przy jego sprowadzeniu ważny był też fakt, iż zawodnik odnosił sukcesy w poprzednich klubach, w których zdobył doświadczenie międzynarodowe.

Defensor rozpoczynał swoją karierę w Austrii Wiedeń, z którą sięgnął po mistrzostwo, a od 2014 roku występował w Ferencvárosi. Na Węgrzech również zdobył mistrzostwo, a także trzykrotnie wygrywał puchar kraju. Teraz zawodnik przekonuje, że liczy na kolejne trofea z Lechem.

Dilaver zdobył również doświadczenie z gry w europejskich pucharach, zarówno w Champions League jak i Lidze Europy. Jest dobrze znany trenerowi „Kolejorza”, Nenadowi Bjelicy, z którym współpracował będąc w Austrii. To pod wodzą Chorwata piłkarz miał okazję występować w Lidze Mistrzów.

Do nowej drużyny dołączy po zakończeniu okresu urlopowego.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nagły zwrot akcji w sprawie Kyliana Mbappé?! [Gianluca Di Marzio] Nagły zwrot akcji w sprawie Kyliana Mbappé?! [Gianluca Di Marzio] Darwin Núñez chce grać w Lidze Mistrzów. Dlatego odrzucił już oferty z dwóch klubów Premier League Darwin Núñez chce grać w Lidze Mistrzów. Dlatego odrzucił już oferty z dwóch klubów Premier League Inwazja kibiców Evertonu na boisko po zapewnieniu utrzymania w Premier League. Sprowokowany Patrick Vieira [WIDEO] Inwazja kibiców Evertonu na boisko po zapewnieniu utrzymania w Premier League. Sprowokowany Patrick Vieira [WIDEO] Sensacyjny comeback Evertonu na wagę utrzymania w Premier League [WIDEO] Sensacyjny comeback Evertonu na wagę utrzymania w Premier League [WIDEO] Karol Linetty szuka nowego klubu. Jedna opcja już wykluczona Karol Linetty szuka nowego klubu. Jedna opcja już wykluczona Tomasz Kędziora odchodzi z Lecha Poznań Tomasz Kędziora odchodzi z Lecha Poznań Tyle trzeba zapłacić za Jana Bednarka Tyle trzeba zapłacić za Jana Bednarka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy