OFICJALNIE: Lechia Gdańsk ukarana przez UEFA

OFICJALNIE: Lechia Gdańsk ukarana przez UEFA fot. PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: UEFA

UEFA nałożyła karę na Lechię Gdańsk za zamieszki na trybunach jej stadionu w trakcie meczu I rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy z Akademiją Pandew.

Lechia Gdańsk mierzyła się u siebie z Akademiją Pandew 7 lipca. Mecz został przerwany już w ósmej minucie. Wszystko przez zamieszki, do których doszło na trybunie Lechii bez udziału kibiców gości. Jak informowała Interia.pl, ich przyczyną były porachunki między częścią kibiców a nowymi ochroniarzami wynajętymi do pilnowania porządku w pubie znajdującym się na obiekcie.

„Jest nam po prostu niezwykle przykro, że grupa chuliganów próbowała zniszczyć prawie 15 000 osób na trybunach to spotkanie. Nie ma i nigdy będzie zgody na takie zachowania na gdańskim stadionie” - komentowała sprawę Lechia.

Jak zdecydowała się ukarać ją UEFA? Na gdański klub nałożono 50 tysięcy euro grzywny. Do tego dochodzi jeden domowy mecz bez udziału kibiców, ale karę tę nałożono w zawieszeniu na dwa lata.

Lechia wygrała oba mecze z Akademiją (4:1 i 2:1) i awansowała do II rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. W niej zmierzy się z Rapidem Wiedeń. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Austrii 21 lipca. Rewanż w Gdańsku zaplanowano na 28 lipca.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Nenad Bjelica stoi przed dużą szansą. Chorwat bardzo blisko ciekawej posady Nenad Bjelica stoi przed dużą szansą. Chorwat bardzo blisko ciekawej posady Juventus z priorytetem transferowym na zimę Juventus z priorytetem transferowym na zimę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy