OFICJALNIE: Leeds United z rekordem transferowym

OFICJALNIE: Leeds United z rekordem transferowym fot. Leeds United
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Leeds United

Leeds United poinformowało o najnowszym nabytku. Do klubu dołączył Georginio Rutter.

„Pawie” od zeszłego lata nie próżnują i sukcesywnie wzmacniają zespół. Pozyskani zostali już Marc Roca czy Rasmus Kristensen. Zimą na Elland Road także dzieje się sporo.

Szansę sprawdzenia się w Premier League otrzymał Maximilian Wöber, a teraz do austriackiego obrońcy dołączył o cztery lata młodszy od niego Francuz.

Klub w wyniku negocjacji ustalił kwotę transferu definitywnego na 40 milionów euro, w tym zmienne związane z sukcesami indywidualnymi oraz drużynowymi.

Następstwem tego były testy medyczne i podpisanie kontraktu. Dokument został oznaczony datą końcową 30 czerwca 2028 roku. Zawodnik zagra w koszulce z numerem 24.

Georginio Rutter wyróżniał się na tle kolegów w Hoffenheim. Mimo młodego wieku uzbierał już 64 występy, okraszone 11 trafieniami, a także ośmioma asystami.

20-latek jest obecnie powoływany do reprezentacji „Trójkolorowych” U-21.

To najdroższy piłkarz w historii Leeds United, czternastej drużyny angielskiej ekstraklasy, i jedna z największych sprzedaży w dziejach niemieckiego klubu.

Dotąd najwięcej Leeds kosztował Brenden Aaronson, za którego zapłacono około 33 miliony euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium zdążył w ostatniej chwili?! Thomas Tuchel miał umówioną rozmowę z innym klubem Bayern Monachium zdążył w ostatniej chwili?! Thomas Tuchel miał umówioną rozmowę z innym klubem Reprezentacja Polski: Znamy komentatorów na mecz z Albanią Reprezentacja Polski: Znamy komentatorów na mecz z Albanią Raphaël Varane: Zakończę karierę w jednym z tych klubów Raphaël Varane: Zakończę karierę w jednym z tych klubów OFICJALNIE: Mateusz Bogusz odchodzi z Ibizy. „Nie możemy mieć w składzie zawodników, którzy nie są całkowicie oddani drużynie” OFICJALNIE: Mateusz Bogusz odchodzi z Ibizy. „Nie możemy mieć w składzie zawodników, którzy nie są całkowicie oddani drużynie” David Villa kupił klub piłkarski David Villa kupił klub piłkarski Juventus jednego polskiego bramkarza już ma. Interesuje się drugim Juventus jednego polskiego bramkarza już ma. Interesuje się drugim Sergej Milinković-Savić na 90 procent latem odejdzie z Lazio Sergej Milinković-Savić na 90 procent latem odejdzie z Lazio

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy