OFICJALNIE: Legenda na ratunek Huddersfield Town. Głośny powrót do klubu Michała Helika po... blisko 30 latach

OFICJALNIE: Legenda na ratunek Huddersfield Town. Głośny powrót do klubu Michała Helika po... blisko 30 latach fot. LD Media UK / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Huddersfield Town

Neil Warnock zgodził się objąć stery nad Huddersfield Town do końca bieżących rozgrywek. Dla doświadczonego szkoleniowca oznacza to powrót do angielskiego zespołu po blisko 30 latach przerwy.

„The Terriers” mieli nie tak dawno okazję być jednym z dwudziestu zespołów ubiegających się o tytuł mistrzowski w Premier League. A teraz w trzecim z czterech sezonów są zamieszani w walkę o utrzymanie w Championship.

Dlatego w ostatnich dniach z posadą menedżera klubu Michała Helika pożegnał się Mark Fotheringham, w którego miejsce został właśnie zatrudniony jeden z najbardziej doświadczonych szkoleniowców w Anglii - Neil Warnock.

Dla 74-letniego trenera oznacza to powrót do zespołu, gdzie miał okazję pracować w latach 1993-1995. Wówczas zameldował się z nim w finale Football League Trophy (porażka po karnych ze Swansea City) oraz awansował na obecne zaplecze Premier League.

- Jestem naprawdę podekscytowany tym wyzwaniem! Moja pierwszy pobyt w Huddersfield Town miał wszystko. Byliśmy dwa razy na Wembley, przenieśliśmy się na nowy stadion i naprawdę zbudowaliśmy klub od zera. To był wyjątkowy czas. Teraz wracam, aby pomóc nie tylko zespołowi, ale także Deanowi Hoyle'owi. Wiem, co robił za kulisami i zawsze miałem do niego duży szacunek. Przyjrzałem się ostatnim meczom i przed nami kilka fantastycznych spotkań do rozegrania. Chcę wrócić i wywołać uśmiech na twarzach! - powiedział Warnock.

Jednocześnie były opiekun między innymi Sheffield United, Crystal Palace, QPR, Leeds United, Cardiff City czy Middlesbrough wznawia w ten sposób karierę menedżerską po tym, jak ogłosił rozstanie z zawodem w kwietniu ubiegłego roku.

Huddersfield Town plasuje się obecnie na przedostatnim miejscu w tabeli, ale traci tylko punkt do ostatniej bezpiecznej lokaty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Legia Warszawa ma chętnego na niechcianego obrońcę. Jeden warunek Legia Warszawa ma chętnego na niechcianego obrońcę. Jeden warunek Bartosz Białek nie przekonał. Musi szukać nowego klubu Bartosz Białek nie przekonał. Musi szukać nowego klubu Lionel Messi z wyznaczonym deadline'em. Wtedy wszystko się wyjaśni Lionel Messi z wyznaczonym deadline'em. Wtedy wszystko się wyjaśni José Mourinho: Niczego przed klubem nie ukrywam José Mourinho: Niczego przed klubem nie ukrywam

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy