OFICJALNIE: Licencje na grę w Ekstraklasie przyznane. Cztery kluby z nadzorem finansowym!

OFICJALNIE: Licencje na grę w Ekstraklasie przyznane. Cztery kluby z nadzorem finansowym!
Jan Piekutowski
Jan Piekutowski
Źródło: PZPN

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN przyznała wszystkim klubom występującym w Ekstraklasie licencję na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej w nowym sezonie. Cztery zespoły - Legia Warszawa, Śląsk Wrocław, Wisła Kraków i Miedź Legnica otrzyma

Komisja ds. Licencji Klubowych rozpatrzyła na wtorkowym posiedzeniu wnioski ekstraklasowych klubów o przyznanie pozwolenia na grę w rozgrywkach ligowych i europejskich w przyszłym sezonie.

W najbardziej komfortowej sytuacji znalazło się dziewięć drużyn – Arka Gdynia, Cracovia, Górnik Zabrze, Jagiellonia Białystok, Korona Kielce, Lech Poznań, Lechia Gdańsk, Piast Gliwice i Zagłębie Lubin. W ich wypadku nie stwierdzono jakichkolwiek uchybień w dokumentacji licencyjnej.

Nieco gorzej wypada Zagłębie Sosnowiec. Beniaminek, który już oficjalnie pożegnał się z polską elitą, otrzymał licencję na występy w Ekstraklasie, ale równocześnie nałożono na niego karę finansową w wysokości pięciu tysięcy złotych za naruszenie kryterium F.01 Podręcznika Licencyjnego.

Najgorzej w całym procesie wypadła Legia Warszawa, Śląsk Wrocław, Wisła Kraków i Miedź Legnica. Wszystkie te zespoły otrzymały pozwolenie na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej z nadzorem finansowym, co świadczy o nie najlepszej kondycji budżetu wymienionych drużyn. 

Ponadto, „Miedzianka” otrzymała nadzór infrastrukturalny - taką samą obserwacją została objęta Pogoń Szczecin i Wisła Płock.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy